ARDEX Yüzme Havuzu Sistemi

"Mükemmellik detaylarda gizlidir."

ARDEX üstün Alman teknolojisi ile eski veya yeni havuzların yenilenmesi esnasında uygulama yüzeylerinin tamiri ve düzeltilmesinden, yüzeyin ve tesisat geçişlerinin su yalıtımı yapılması, seramik karoların yapıştırılması, derzlerin doldurulması ve kaplamaların korunmasına kadar kullanılacak geniş bir ürün grubu sunuyor.

ARDEX ürün ve sistemleri sundukları çok yönlü alternatif çözümler ile sağlamlık ve dayanıklılığın yanı sıra hızlı ve ekonomik uygulamaya da olanak sağlıyor.

Açık, kapalı, halka açık kamu, özel ve termal havuzlar olarak sınıflandırılabilen yüzme havuzları sıcak, soğuk, tuzlu veya tatlı su ile dolu olabiliyor. Yüzme havuzlarının görünmeyen, yani kaplama altında kalan alt yapıları taşıdıkları tonlarca su ile en az görünen bölümler kadar öneme sahip. Ana amaç, kullanılan bu suyun gerek havuzun haznesinde gerekse tesisat sistemi içerisinde kayıp vermeden tam olarak korunmasını sağlamak.

Su kaçağı oluşması yalnızca su kaybı maliyeti oluşturmuyor. Suyun diğer yapı bölümlerine vereceği hasar, yapının kullanma konforunu olumsuz etkiliyor, taşıyıcı betonarmeye de büyük ölçüde zarar veriyor.

Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için havuz ve etrafındaki ilişkili yapı elemanlarının iyi ve doğru yapılmış bir su yalıtımı uygulaması ile sudan korunması gerekiyor. Su yalıtımının iyi yapılması durumunda bir havuz ve bulunduğu yapının dayanımı artarken, kullanıcılarına da uzun yıllar hizmet sağlıyor.

ARDEX havuz sisteminde su yalıtımı için tek ya da çift bileşenli sürme su yalıtımının yanı sıra membran olarak da seramik karo altı su yalıtım örtüleri bulunuyor.

 

 

A: İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 11. Yol C1 34956 Tuzla – İstanbul
T: 0216 394 01 14
F: 0216 394 03 77
W: www.ardex.com.tr 
Facebook: ArdexTurkiye

Etiketler

Bir yanıt yazın