ARDEX Su Yalıtım Sistemi

“Sorunsuz” bir mimari mekan sağlanmak isteniyorsa eğer; ARDEX su yalıtım sistemleri, bodrum, mutfak, banyo, yüzme havuzu, teras, çatı vs. ile uygulanabiliyor.

Su yalıtımı, bina ve dekorasyon açısında çok önemli. Su yalıtımı ürün teknolojisi ile su erozyonu, suyun binaya nüfuz etmesi ve iç su kaçaklarını yok ediyor.

Su yalıtımı olmayan mekanların zararları: hasarlı iç dekorasyon, potansiyel elektrik ve yangın tehlikesi nedeniyle güvenlik sorunu, küf vb nedeniyle sağlık sorunlarıyla karşılaşılıyor. Zaman içersinde betonarme içine sızan su deprem bölgesinde bulunan ülkemizde yapılan taşıyıcı donatısına zarar veriyor ve yıkılma riskini arttırabiliyor.

ARDEX Su Yalıtım Sistemi:

  • Uygulamada çok yönlü, son derece iyi bir yapıştırıcı gücü,
  • Yüksek verim ve hava direnci, kolay uygulama,
  • Uzun ömürlü,
  • Diğer ARDEX ürün sistemleri ile uyum sağlıyor.

ARDEX 8+9 su yalıtım ürünü 4 saat sonra kullanıma hazır. Seramik ve plakaların altında kullanılan, çift bileşenli, çimento esaslı su yalıtım malzemesi iç ve dış mekanlarda, duvar zemin uygulamalarında kullanılıyor. Seramik ve doğaltaş kaplamalarının altındaki yüzeylerin nem ve kireç kusmasına karşı korunmasını sağlıyor. Çift bileşenli malzeme 1:1 oranında karıştırılarak kolay hazırlanıyor ve 4 saat gibi inanılmaz bir sürede kuruyor. Tam elastik ve astar gerektirmiyor. Solvent içermiyor. Rulo veya mala ile değişken kıvamı sayesinde kolay uygulanıyor.

ARDEX SK 12 su yalıtım bandı ile su kaçakları önleniyor ve yapı oturmalarında ve yapısal hareketler esnasında oluşabilecek çatlaklardan etkilenmiyor. Esnekliği sayesinde yırtılmaması ve uzun süre dayanıklı olması sağlanıyor. Kullanıldıktan sonra bir daha bakıma ihtiyaç duyulmuyor.

W: www.ardex.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın