ARCHICAD 20 ile BIM’e Taze Bir Bakış!

GRAPHISOFT tarafından tasarlanan Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) yazılımı ARCHICAD'in son versiyonu olan ARCHICAD 20 yayınlandı.

Yapı Bilgi Modellemesi’ndeki “Bilgi”nin önemini ortaya çıkaracak birçok yenilikle birlikte gelen ARCHICAD 20, kullanıcılar ve diğer disiplinler arasındaki iletişimi arttırıyor.

ARCHICAD 20 Yenilikleri:

Geliştirilmiş Bilgi Yönetimi

Bilgi Depolama: ARCHICAD 20, kullanıcılarının Yapı Bilgi Modeli’ni tüm gerekli bilgilerin depolanacağı bir merkezi depolama alanı olarak kullanmalarına olanak tanıyor.

Bilgi Gösterme: Akıllı filtreler ve tamamen yeni grafiksel geliştirmelerle tasarımcılar, benzer özelliklere sahip 2D ve 3D elemanların görünümlerini serbestçe değiştirebiliyorlar.

Bilgi Paylaşımı: ARCHICAD 20, IFC 4 açık-kaynak standardını destekleyen ilk BIM uygulamaları arasında yer alıyor. IFC 4, yeni koordinasyon iş akışlarını (Tasarım Transferi Görünümü ve Referans Görünümü) destekler ve diğer disiplinlerle koordinasyona yardımcı olur.

Grafik Favoriler

Tamamen yeni Grafik Favorileri, kaydedilen eleman ayarları ile ilgili, her araç için anında kullanılabilen, otomatik olarak oluşturulan, renkli 2D veya 3D küçük önizlemelerle, son derece kullanışlı görsel geri besleme sağlıyor.

Yenilenen Grafik Kullanıcı Arayüzü

ARCHICAD 20 ile yenilenen arayüzde kullanılan tasarım dili, ARCHICAD’in geleneksel masaüstü yazılımlarından ziyade, mobil uygulama görünümüne yakınlaşmasını sağlayarak, özellikle genç jenerasyon için daha çekici hale gelmesini sağlıyor.

ARCHICAD 20’yle tanışmak için İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek olan ARCHICAD 20 Lansmanları’na ücretsiz kayıt olmak için >>>.

Etiketler

Bir cevap yazın