Akrilik Cam Havuz Panelleri

Açık ve kapalı yüzme havuzları, okyanus akvaryumları, dev akvaryumlar, tünel akvaryumlar, tuzlu ve tatlı su havuzları, terapi ve hidra-fizik tedavi gözlem havuzları, hayvanat bahçeleri gözlem pencerelerinde, yachtlar, açık ve kapalı arkeolojik kalıntı müzelerinde koruma panelleri için akrilik cam panel sağlayıcısı olan akrilikhavuz™ Türkiye'de panel montajını uluslararası standartlara göre yapan ve montajına 5 yıl sızdırmazlık garantisi verebilen bir marka.

Dünyadaki öncü akrilik üreticileri ile koordinasyon ve tedarik altyapıları oluşturmuş, tüm taleplere uygun akrilik cam ve panel ürünlerini mümkün olan en kısa sürede tedarik ederek en uygun çözümü sunuyor.

PMMA akrilik paneller havuz ve akvaryumlardaki su altı pencerelerden görüntüleme alanında en çok kullanılan malzemeler. PMMA akrilikte pus, renk ve yoğunluk azalması olmadığından, üstün kalitede bir sonuç sunuyor. Akrilik panel çarpmalara karşı betonarmeden 16 kat daha sağlam. Bir PMMA Akrilik Panel, hem onarılması mümkün hem de kurulum esnasında kırılması mümkün olmayan bir malzeme. Akrilikhavuz, akrilik panelin mekanik özelliklerini riske atmaksızın çizilmiş panelleri onarma uzmanlığına sahip. Montaj teknisyenleri Türkiye ve Avrupa kaynaklı olup, can güvenliğini öncelikli kılan katı kalite güvence prosedürleri altında çalışıyorlar. Kullanıcılara, ekibinin temin edeceği dürüst hizmet anlayışıyla beklentilerin üstüne çıkan anlaşmalı bir mükemmellik deneyimi sunuyor.

Cama karşı neden PMMA Akrilik Panel?

Akrilik panel dayanımı: Akrilik camdan 16 kat daha güçlüdür. İki panel arasındaki bağlantı cam tanklardaki gibi silikonla “yapıştırılmak” yerine moleküler düzeyde bağlanıyor.

Akrilik panel ağırlığı: Akrilik aynı boyutta cam panelin ağırlığının yarısına sahiptir. Genellikle havuz ve akvaryum yapısının hareketsiz yükü döşeme plağının yapısal sınırlarından dolayı sınırlayıcıdır. Akrilik paneller cam panellerden çok daha hafif olup montajı kolaydır.

Akrilik panel netliği: Kaliteli akrilik paneller piyasadaki diğer cam panellere göre en iyi görüş özellikleri sunuyor. Düşük demirli cam / ekstra chiarro veya ekstra şeffaf camlar haricinde cam havuz ve akvaryumlar yaklaşık %70 ışık iletimine sahiptir ve yeşil renk taşır. Cam ne kadar kalınsa, yeşil renk o kadar açık hale geliyor. Optik olarak şeffaf olan Akrilik PMMA yaklaşık %92 ışık iletimine sahip. Ayrıca akrilik suyla aynı ışık kırılımı indeksine de sahip. Bu da akrilik panellerin gerçek kalınlığından daha ince görünmesi gibi bir illüzyon yaratıyor. Pus oluşumu olmayan akrilik, standart cam panellerle karşılaştırıldığında minimal büyütmeye sahiptir.

Akrilik panel UV dayanımı: Akrilik paneller UltraViole ışınlara dayanımı yüksek olan PolyMethylMethAcrylate polimerinden yapılıyor. PMMA yüksek UV dayanımı sağlaması amacıyla bazı dış uygulamalarda kaplama olarak da kullanılıyor.

Uygulama Bilgileri

akrilikhavuz™ tüm projelerinde sadece ürün garantisi değil, anahtar teslim montajı ve Türkiye’de benzeri bulunmayan garantileriyle taahhüdünü tamamlıyor. Süreç projenin firmaya ulaşması ve ölçü teyidi için ilk görüşme ile başlıyor. Ölçüler konusunda antant kalındıktan sonra mühendislik departmanı ilgili basınç dayanımı ve stres analizlerinden gelen verilere göre anahtar teslim teklifini oluşturarak müşteri ile paylaşıyor.

Müşteri ile anlaşma sağlanmasına müteakip akrilik panelin montajlanacağı fatura(oluk) detayları ivedilikle hazırlanarak müşteri ile paylaşılıyor. Paylaşılan detaylara uygun olarak akrilik panelin montajlanacağı faturanın beton dökümü öncesi ve kalıp sökümü sonrasında iş yeri teslimini gerçekleştirmek için montaj teknisyenleri işyeri ziyareti gerçekleştiriyor. İzolasyon işleminin tamamlanması ve panelin sahaya sevkine müteakip montaj süreci başlıyor. Montaj bitiminde müşterinin 3. parti alt taşeronları da su dolum ve kaçak testi için gerekli olan işlerini tamamlamasına müteakip hydro-test süreci başlıyor. Hydrotest sürecinde montaj teknisyenleri sahada süpervizörlük yapıyor.


Garantiler

• UV Dayanımı 30 yıl garanti
• Panel statik dayanımı 10 yıl garanti
• Montaj 5 yıl garanti


TUI SENSATORI Resort Barut Fethiye


akrilikhavuz™, sektöründe uzman mühendislerce kurulmuş Mat Havuz Teknolojileri AŞ’nin bir markasıdır. Ülkemizde konvansiyonel havuz tasarımlarına alternatif teknoloji ve ürünleriyle, yenilikçi ve dinamik Mat Havuz Teknolojileri AŞ; MAT GLOBAL grubunun bir üyesidir.

MAT Global hakkında detaylı bilgi almak için https://matglobal.tech adresinden web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


__________

A: İstikbal Cad. 120 Güzelbahçe – İzmir
T: 0545 538 01 44
W: www.akrilikhavuz.com

Etiketler

Bir cevap yazın