AGK – InterfaceFLOR/Karo Halı

Grimm Kardeşler ve Stanley Kubrick Rüzgarı - 2011 Kampanyası. AGK, masallardan esinlenerek yaratılan büyüleyici, kışkırtıcı ve tasarım sırlarıyla dolu yepyeni modellerini keşfetmeye davet ediyor.

Rapunzel
Kusursuz bir yapıya, güçlü ama aynı zamanda hareketli ve çizgisel bir forma sahip. AGK, bugünlerde Amerikalı tasarımcıların esin kaynağı olan bu özellikleri Avrupa’ya taşıdı. Concrete Mix modeli esasen bu yönelişi geometrik şekiller, açısal biçimlendirmeler ve iç içe geçen formlarla ifade eden bir tasarım. Mimari ve endüstriyel, ayrıca zarif gölgelendirmeler ile yumuşatılmış bir model. Dış çevreyi ince ayrıntılar ile iç mekana taşıyabiliyor.Beauty&The Beast (Güzel & Çirkin)
Kağıt üzerine karalama gibi, gelişigüzel, hatta kaotik formuyla alışılagelen formlardan bir kaçış… Sahip olduğu bu özelliğiyle yakın geleceğin “trend” tahminlerinde güçlü şekilde öne çıkıyor. Tamamen kontrolsüz olmayan, inişli çıkışlı, dalgalı, belli hatlara sahip. Bir anlamda, sınırlarla hatta yasaklarla çevrelenmiş dış yaşantıdan özgürlüğe çıkışı simgeliyor.Cinderella (Külkedisi)
Herkes hayatında bir miktar lüks, kendini iyi hissettirecek herhangi bir şey istiyor. Zenginlik ve onun verdiği sıcaklık hissine sığınmayı arzuluyor. Bu model derin, zengin renklere, göz okşayan, dokunması ve üzerinde yürümesi keyif verici yumuşacık bir tekstüre sahip. Kendini şımartmak, müşterilerinin kalbine dokunmak isteyenlerin halı seçimi.Sleeping Beauty (Uyuyan Güzel)
Tarihe geri dönüş, kaybolan değerlerin uyanışı… Zarif, dekoratif karakterli ve dingin renklere sahip geçmişin romantizmi yeniden canlandırılıyor. Bu akımla eskinin solmuş tasarımları kucaklanıyor. Kusursuz bir teknik ve mükemmeliyetçi bir tasarım ile geçmişin mirasına sahip çıkılıyor.Goldilocks (Altın Lüleli Kız)
Özgün ve uzun ömürlü olmak gittikçe daha çok değer verilen bir kavram oldukça, “yaşanmışlık” hissini veren görsellik de daha revaçta oluyor. Artık değersiz bulunup bir kenara atılan objelerin değeri şimdilerde yeni yeni anlaşılıyor. Zamanın tahribatının altında kusursuz güzellikler keşfediliyor. Eskimiş bir kumaş ya da bir kilim üzerindeki renklerin yıpranmışlığı, pas tutmuş ya da kararmış metaller, cilası çıkmış bir ahşabın dokusu… Eşyaların o eskimiş dokuları şimdilerin yeni dekorasyon “trend”i olarak yeniden keşfedildi.Red Riding Hood (Kırmızı Başlıklı Kız)
Kusursuz bir teknik ve ince ayrıntıların organik bütünlüğü… “Ahşap” ve “halı”nın hibrid karışımı. Daha önce hiç görülmemiş bir teknik ve tekstüre sahip. Esin kaynağı olan doğadan gelen malzemeler, sepet dokuması, iplik bükümleri gibi şekillerle üretilebiliyor. İşlem görmüş ve yapılandırılmış olduğu halde özünde organik. Dokusundaki tasarımı yüzeye gururla vuruyor.Hansel&Gretel
Hücresel ve organik formlar iç mekan tasarımlarında önemli rol oynuyor. Mobilyalar, bölücü paneller gibi elemanlar doğanın organik formlarına bürünmeye başladı. AGK, bu temayı “ayrıcalıklı” denebilecek bir yer kaplamasına dönüştürdü. Doğadan alınan ilhamla sadece görerek değil dokunarak da hissedebilmek için farklı hav yükseklikleri ile farklı derinlikler sağlandı.

W: www.agk.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın