AGK – InterfaceFLOR Karo Halı

AGK – InterfaceFLOR Karo Halı "Memphis to Milan" Koleksiyonu

Dünyanın bir numaralı Karo Halı üreticisi InterfaceFLOR, yakın geçmiş ile geleceği bir araya getiren, müthiş sayılabilecek ve endüstride bugüne kadar cesaret edilemeyen renk ve formlarla tasarlanmış yeni bir koleksiyon dizisi sundu.

Bunlardan birisi olan Memphis to Milan koleksiyonu abartılı siyah beyaz çizgileri, capcanlı enerji dolu renkleri ve seri desen seçenekleri ile beraber hayal dünyanızı süsleyecek ve çok ses getirecek. InterfaceFLOR sunduğu yeni koleksiyonla tasarım dünyasındaki yerini daha da ileriye taşıyor.

80’lerin tasarım hareketinden esinlenen Memphis to Milan serisi mimar ve tasarım camiasını harekete geçirecek bir dizi model olarak tasarlanıp üretildi.

 

Memphis akımı renklerle mutluluğa uyanış olarak tasarım tarihine geçti. Geçmişin canlanma hareketi şimdilerde dünyanın yeniden ihtiyaç duyduğu bir olgu. Buradan hareketle, InterfaceFLOR’un tasarım stüdyosu David Oakey Designs, Milan ekolünün öncüsü olan Ettore Sottsass’ ın dahiyane tasarımlarının hakkını vererek bugüne kadar halı endustrisinde benzerine rastlanmamış, gerçekten heyecan verici renk ve desenlere hayat verdi. Milan ekolünün Amerika’daki yansıması Memphis hareketi olarak tasarım tarihine geçti.

Memphis hareketinden esinlenilen InterfaceFLOR koleksiyonunda, tasarımda yeni akım olan linear çizgilerin rengarenk dokunduğu Beale Street, çarpıcı safi siyah ve beyaz çizgilerden oluşan Union Avenue, karmaşık eğrisel çizgilerden oluşan Doodle isimli ürünlerinden oluşan bir koleksiyon, tüm mimari tarzlara uyum sağlayabilecek içerikte.

 

Mükemmel bir stil sadece bu fikrin tamamını oluşturmakla kalmayıp koleksiyondaki ürünler aynı zamanda geri dönüşüm içerikli ve InterfaceFLOR’un Mission Zero projesinin bir uzantısı olarak firmanın 2020’den önce çevreye hiç bir zarar vermeden üretim yapar konumda olmak deklarasyonunu hedef alacak şekilde, çevreci olarak üretildi.

Sadece tasarımda önemli bir akımdan esinlenerek cesurca ortaya çıkartılmış renk ve çizgilerden oluşan etkileyici bir koleksiyon olmak yanında, tamamen çevreci unsurları içeren nihai bir ürün olarak ta mükemmel bir koleksiyon.

Sonuç olarak, Memphis koleksiyonu tasarımcı David Oakey’in yorumladığı üzere, Global ekonomideki yeniden canlanmanın işaretleri olarak algılanabilir. Dünyanın çevreciliğe dönüş hareketi ile geçirdiği devinim sürecinde, ekonomiler yeniden canlanacak ve çevreci ürünlere ilgi ve talep daha da artarak, firmalara fazlasıyla sorumluluk yükleyecek.

Neticede daha güzel, daha çevreci, daha iyi ve neşeli ürünler ortaya çıkacak ve devinim sürecek.

Kendi halınızı Kendiniz Tasarlayın
Memphıs to Milan desenlerinden birisini seçerek, 3 farklı renkle harmanlayıp size özel renklerle farklı desenleri bir arada kullanabilir, özgün benzersiz canlı dinamik ve hiç eskimeyecek mekanlar yaratıbilir.

Etiketler

Bir yanıt yazın