ACO STORMBRIXX

Yağmur suyunu kontrol altına alan ve proje maliyetlerini azaltan çevreci bir ürün olan ACO StormBrixx, geri dönüştürülmüş polipropilen malzemeden üretilen etkili bir sistem.

Yağmur suyu yönetiminde akıllı drenaj sistemleri ile en ekolojik ve ekonomik çözümleri sunan ACO’nun geliştirdiği StormBrixx, yüzeydeki yağmur sularının süzülmesi ve depolanması amacıyla tasarlandı. Esnek yapısı sayesinde tüm yapısal ihtiyaçlarda bağımsız bir çözüm olarak ya da entegre bir sistemin parçası olarak kullanılabiliyor.

Hücresel görünümlü özel tasarıma sahip yağmur suyu yönetim sistemi ACO StormBrixx, yoğun akan suyun zayıflatılarak kontrollü bir şekilde toprağa geri verilmesini sağlıyor. Sistem, son yıllarda yaşanan ani ve şiddetli yağmurların ardından oluşan su baskınları için özellikle önem taşıyor. Yine özel tasarımı sayesinde çeşitli şekillerde monte edilebilmesi %95’e varan oranda bir boşluk yaratılmasına, böylece inşaat alanında yapılması gerekli kazı ve yeniden doldurma işlerinin en aza indirilmesine yardımcı oluyor.

Kolay Taşıma, Kolay Montaj
ACO StormBrixx, iç içe geçen parçaları ile taşınma esnasında çok düşük bir hacme ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda standart bir tırda 88 palet üzerinde 300 m3‘lük bir kurulu hacim yaratacak StormBrixx taşımak mümkün olabiliyor. Böylece sadece lojistik maliyetler değil, gereksiz nakliyeler nedeniyle artan karbondioksit emisyonu da azaltılabiliyor. Her biri yaklaşık 10 kg olan StormBrixx modülleri, şantiye ortamında ürünün kolayca taşınmasına ve montajının yapılmasına imkân tanıyor.

Doğaya Duyarlı Sistem
ACO StormBrixx’in bir diğer özelliği de beton ile kaplanmış şehirlerimizde altta kalan toprağın su ihtiyacını karşılaması. Sistem bu özelliği sayesinde doğaya duyarlı yaşam alanları yaratılmasına katkı sağlıyor.

 

A: Büyükdere Cad. No:151, Yonca Apt. B-Blok Kat:1 D:20 34394 Zincirlikuyu – İstanbul
T: 0212 347 52 54
F: 0212 347 52 57
W: www.aco.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın