ABS Yapı, Başarılarla Dolu 10. Yılını Kutluyor

22 Eylül 2011’de Türkiye yapı sektörüne yenilikçi ve katma değerli ürünleri sunmak ve bunu yaparken müşteri memnuniyetini de en yüksek düzeyde tutmak amacı ile kurulan ABS Yapı 10. yılını kutluyor.

Kendi alanında en iyisi olma hedefiyle yola çıkan ABS Yapı’nın yenilikçi çözümleri ulusal ve uluslararası projelerde yüz binlerce metrekare kullanıldı ve artarak kullanılmaya devam ediyor. Çalışma süresi ortalaması 7 yıl olan ekip tüm bu süreç içerisinde en üst düzeyde kişisel ve teknik beceriye ulaşarak her biri en karmaşık projelerde dahi süreçlere en başından itibaren dahil edilen bir uzman haline geldi.

ABS, yenilikçi çözümleri ekonomik olarak bir katma değer yaratırken, beton ve diğer malzeme tüketimlerini azaltması, benzersiz nakliye ve lojistik tasarrufu sağlaması ve bunların çoğunun geri dönüşümlü malzeme ile gerçekleştirilmesi sayesinde çevresel fayda sağladı.

On yıl boyunca kalite, dürüstlük ve sıkı çalışmaya odaklanan ABS’nin yıllar içinde istikrarlı bir büyüme ve başarı elde etmesinin en önemli nedenlerinden biri de değişen ihtiyaçları karşılamada uyum sağlama ve esnek olma yeteneği.

Link: https://abskorkalip.com.tr/urunler/abs-plus/

Kilometre Taşları:

2011 – Geri dönüşümlü plastikten imal edilen yapı malzemelerinde uzman İtalyan Geoplast SPA ile Türkiye için bir distribütörlük anlaşması imzaladı.
2012 – Türk inşaat sektörüne yeniden kullanılabilir modüler plastik inşaat kalıplarının tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdi.
2013 – İç mekan hafif dolgu uygulamalarında kullanılmak üzere tek kullanımlık plastik inşaat kalıplarını ‘kör kalıp’ adı ile Türk inşaat sektörüne tanıttı.
2014 – Çelik inşaat kalıplarını da portföyüne alarak başka bir İtalyan üretici, Faresin Formwork SPA ve Alman-Ukrayna ortaklığı Robud Group ile distribütörlük anlaşmaları yaptı.
2015 – Sektörün sosyal medyayı en aktif ve en etkili kullanan firması olarak Facebook’ta 200.000 takipçiye ulaştı.
2016 – Arkitera tarafından Yapı Malzemesi Ödülleri’nin Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri ve Kaba Yapı Bileşenleri kategorisinde ‘Drening’ adlı yağmur suyu drenajı veya depolama ürünü ile ödüle layık görüldü.
2017 – İkinci nesil polimer inşaat kalıbı (plastik plywood) ürününü geliştirerek ‘Ekoplak’ markası ile piyasaya sürdü.
2018 – İthalata son vererek, yıllar içerisinde edindiği saha deneyiminden yola çıkarak geliştirdiği tek kullanımlık kalıp tasarımı ile ulusal ve uluslararası pazarlarda ABS Kör Kalıp markasıyla kendi ürünlerini Türkiye’de üretmeye başladı.
2019 – Kör kalıpla hafif dolgu çözümü pazarda hızla ve yaygın olarak kabul gördü ve 2019 yılı itibariyle 600.000 m²’nin üzerinde projede kullanılarak yeni bir yapı standardı haline geldi. İlk ihracat gerçekleşti. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İsrail ve Kuveyt’te distribütörlük anlaşmaları yapıldı.
2020 – Yapı Kataloğu tarafından verilen Altın Çekül ödüllerinde ABS Plus Kör Kalıp Sistemi ile Yılın İnovatif Kaba Yapı Ürünü ödülünü aldı.
2021 – Boşluklu döşeme kör kalıplarını Volimax markası ile Türkiye’de üretmeye başladı. ABS Kör Kalıp çözümleri toplam 1.000.000 m²’den fazla alanda kullanıldı.

“Sürdürülebilirliğimiz; güvenilir ve sağduyulu yönetim anlayışımız ve müşterilerimize, tedarikçilerimize, alt yüklenicilerimize, insan ve doğaya sevgili ve saygılı davranmamızdan geliyor.

ABS olarak, işimizin ahlak ve etiğini göz önünde bulundurarak, bizi başarılı kılan temeller üzerinde çalışmaya devam edeceğimizi taahhüt ederek; geçtiğimiz 10 yıllık başarı için, ortaklarımıza, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, bizi tercih eden iş ortaklarımıza ve müşterilerimize teşekkür ediyor ve önümüzdeki on yıllar boyunca çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Okan Cüntay
ABS Yapı Genel Müdürü

Etiketler