ABS Kör Kalıp – ŞapAltı

Ekonomik, hızlı ve hafif betonarme yükseltilmiş döşeme sistemi...

ABS Kör Kalıplarının ‘ŞapAltı’ serisi ile ticari veya endüstriyel yapılarda, yüksekliği 5 cm’den başlayarak istenilen ölçüde betonarme yükseltilmiş döşemeler kolayca oluşturulabiliyor.

Kalıplar, içinden özellikle kablo tavası ve/veya sıhhi tesisat boruları geçirilebilecek şekilde tasarlandı.

Sistem, metal ayaklı tüm modüler yükseltilmiş döşemelere alternatif olarak kullanılabileceği gibi normalde 8-10 cm kuru şap ile doldurulacak her ticari alan, ‘ŞapAltı’ kör kalıpları kullanılarak betonarme yükseltilmiş döşeme haline getirilebiliyor. Bu sayede kaybedilen hacim, yapının kullanım alanına dahil edilerek özellikle elektrik ve diğer tesisat geçişlerinde değerlendirilebiliyor.

▶︎Ekonomik uygulama: Metal ayak + kompozit levhalı yükseltilmiş döşemelere kıyasla %60’a varan oranda daha ekonomik bir alternatif.

▶︎Tesisat geçişleri: Oluşturulan boşluklardan her türlü (elektrik, mekanik vb.) tesisat geçirilebiliyor, belirli aralıklarda konulacak buat kapakları ile tesisatlara kolayca erişilebiliyor ve düşük maliyetlerle müdahale edilebiliyor.

▶︎Yüksek yük taşıma kapasitesi: Şap içinde oluşturulan yüzlerce sütun, kemer ve kubbe sayesinde çok yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahip.

▶︎Kesintisiz beton yüzey: Diğer yükseltilmiş döşemelerin aksine, oluşturulan yüzey beton olduğu için uygulamayı kaplama türü ve boyutları konusunda sınırlandırmıyor.

▶︎Bölme duvar yapımı: Üzerine tuğla-gaz beton-alçıpan vb. her türlü bölme duvar rahatça yapılabiliyor.

▶︎Kolay ve hızlı kurulum: 100 m2/adam-saat.

▶︎Nem bariyeri: Oluşturulan hava boşluğu nem ve rutubeti engelliyor, ısı ve ses izolasyonu sağlıyor.

▶︎Çevresel fayda: Geri dönüşümlü malzemeden üretilen kalıplar projelere LEED sertifikası puanı kazandırıyorlar.

______

A: C2 İş Merkezi Aydınevler Mah. Sancak Sk. No: 1/2 Küçükyalı, Maltepe – İstanbul
T: 0216 518 02 55
F: 0216 518 02 57
W: abskorkalip.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın