4ME Serisi Ofis Koltukları

TCC-The Chair Company, yıllardır "dinamik oturma" anlayışını benimsemiş ve ürünlerine uygulamış bir firma.

Bu doğrultuda son geliştirilen ürün ise 4ME. Son Orgatec fuarında lansmanı yapılan 4ME artık seri üretimde.

4ME serisi Martin Ballendat tarafından tasarlandı. Yalın, fonksiyonel ve benzersiz çizgileri ile 4ME bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çekiyor.

4ME’nin öne çıkan karakteristik özelliği ise arkalık yapısı. Arkalık, dinamik oturmayı üst seviyede desteklemek için kullanıcısıyla birlikte hareket ediyor ve esnek yapısıyla her aşamada kullanıcının sırtını destekliyor. Koltuk sırtındaki hareketli küresel uçlar arkaya yaslanıldığında dört noktadan şok emilimini gerçekleştirirken ekstra destek sağlıyor.

Serinin diğer önemli bir özelliği ise klasik senkron mekanizmanın yanı sıra ergonomiyi arttırmak için geliştirilen yeni S-Move mekanizması. Yeni S-Move’da koltuğun oturağı da hareket ediyor ve kullanıcının oturma şekline göre tam adaptasyon sağlanıyor. Ayrıca farklı
kullanıcılar için 50-120 kg. aralığında bireysel ağırlık ayarını otomatik olarak yapıyor.

4ME serisi döşemeli arkalık ve mesh (file) arkalıklı olarak iki ana versiyonda geliştirilerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Tüm versiyonlarda yüksekliği ve genişliği ayarlanabilir kolçaklar, ağırlığa duyarlı frenli tekerlekler ve zengin döşeme rengi seçenekleri mevcut.

İyi bir tasarım sade olmalıdır.
Fakat sadelik sadece, akıl ve yaratıcılığın dengesinde teknik, pratik ve sanatsal faktörlerin birleşmesiyle sağlanır.
(Martin Ballendat)

 

 

Grammer Office’in Arkitera üyelerine özel promosyonu için;
www.grammerburo.com.tr/eShop
Promosyon Kodu: ARK826

W: www.grammerburo.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın