Villa M

Villa M

Triptyque Architecture tarafından tasarlanan Villa M, şehir, doğa ve sağlık arasında yeni bir mekan yaratmayı hedefliyor.

Paris’in Montparnasse bölgesindeki Boulevard Pasteur’de bulunan karma kullanımlı kompleks Groupe Pasteur Mutualité’den Thierry Lorente ve Amanda Lehmann tarafından geliştirildi. Yapı programında, Hotel by Paris Society isimli bir otel, ortak çalışma alanı ve sağlık odaklı bir merkez bulunuyor.

Yapının metal kirişler arasına yerleştirilmiş tıbbi bitkiler, meyve ağaçları ve orta ila büyük ölçekli çok yıllık türleri barındıran canlı cephesiyle öne çıkıyor. Bir dış iskelet olarak tasarlanan bina, prefabrik parçalardan oluşan minimalist, hafif bir görünüme sahip. Bina, cephesi aracılığıyla doğanın kente yeniden entegrasyonunun yanı sıra, ısıl konfor ve enerji verimliliğine katkısı ile daha sürdürülebilir bir mimari sunuyor.

Karma kullanımlı yapıda otel, restoran, bar, konferans alanı, sağlık kontrolü alanı, ortak çalışma alanı ve sağlık dünyasındaki start-up’lar için farklı uzmanlıklar ile farklı sağlık profesyonelleri bir araya getiren mekanlar bulunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın