Trump Cadde

2014 Ocak ayında açılışı yapılan Trump Cadde'nin tasarımı Gökhan Avcıoğlu ve GAD'a ait.

Trump Cadde, Trump Towers’ın teras katında 25’den fazla özenle seçilmiş moda parekendecisiyle, restoranlar içeren bir alışveriş merkezinden daha fazlası.

Konteyner kalıplarının dışında kullanılarak birimlerin farklı sistemler içerisinde kendi karakterini değiştirmesi ve dönüştürmesi sağlanmış. Pozitif, negatif hacimleri, açık, yarı-açık, kapalı alanlarıyla tasarım basit bir konteyner dönüşüm projesi de değil. Bir master planın tarihi çarşı ve meydan kavramlarıyla bugünün ayakkabı kutusu tasarımına dönüştürülmüş hali.

Giriş katında geniş sokakları ve meydanlarıyla 18 dükkan ve restoran bulunuyor. Oturma alanlarıyla temalı teraslar ziyaretçileri cezbederken, geniş açılabilir cepheler içeri-dışarının sınırlarını kırıyor ve şeffaflık veriyor. Üst kat ise daha az yoğun. 5 adet restoranın terasları ve yeşil alanları mevcut.

Konteyner teması ile renkli iç mekanın sentezi projenin doğasını ve çekiciliğini tanımlıyor. Güçlü servis altaypısıyla iyi düzenlenmiş ve benzersiz kentsel atmosfer yaratan Cadde, “food court” kavramına tamamen yeni değerler katan yenilikçi bir proje olarak nitelendirilebilir.

Etiketler

2 yorum

Bir cevap yazın