THY ITB Berlin Fuarı Lounge Konsepti

İlk defa 2014 Internationale Tourismus-Börse (ITB) Berlin fuarında görücüye çıkan THY Lounge tasarımı Tasarımhane tarafından tasarlanmış.

THY, İstanbul’da bulunan lounge tasarımlarının başarısını devam ettirirken, üstlendiği Türk misafirperverliğini, ikram sunumunu, tasarımhane yorumu ile tüm dünyada gün yüzüne çıkartacak. Projelendirme ve uygulamanın tasarımhane’ ye ait olduğu konsept lounge, Berlin’den sonra 3 yıl süre ile Dubai, Paris, Milano, Los Angeles gibi farklı lokasyonlarda gerçekleşecek fuarlarda görünür olmaya devam edecek.

Genel konseptin Türk misafirperverlik anlayışı ile şekillendiği konsept lounge iki kattan oluşuyor. Giriş katta özel olarak tasarlanmış dinlenme alanları, Do&Co ikramları ve uçan şefler eşliğinde ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor. Genel konsept çerçevesinde şekillenen lounge tasarımında ki bir diğer unsur da THY konforunu ziyaretçilere deneyimletebilme esasına dayanıyor.

Lounge üst katı toplantı alanı olarak tanımlanıyor, 10-12 kişiyi etrafına toplayabilecek şekilde yerleştirilen masa ve sandalyeler profesyonel bir ofis ortamını aratmayacak şekilde kullanıma sunuluyor. Ahşap ve mermerin dengeli kullanımı ile sıcak bir mekan yaratılmış, kırmızı rengin öne çıktığı sarkıt aydınlatmalar sayesinde ise modern bir görünüm elde edilmiş.

ITB Berlin Fuarı ile ilk defa hayata geçirilen konsept lounge 3 yıl süre ile bambaşka ülkelerde karşınıza çıkacak.

Etiketler

Bir cevap yazın