The Ring of Swings

The Ring of Swings

IND [Inter.National.Design] ve Studio ID Eddy tarafından tasarlanan The Ring of Swings Rotterdam'da bulunuyor.

IND [Inter.National.Design] ve Studio ID Eddy The Ring of Swings’i şu şekilde anlatıyor:

“The Ring of Swings, nesillerin bir araya geldiği, birlikte oynadığı ve birlikte eğlendiği bir yerdir.”

Yaşlı ya da genç, ne olursanız olun Swing Ring’e hoş geldiniz. Oyun alanı sadece çocuklar için tasarlanmamıştır, bunun yerine farklı nesiller arasında bağlantı kurmayı amaçlamaktadır. Rahatlamak için geniş sallanan sandalyeler, sallanan çeşitli tasarımlar ve sosyal karşılaşmalar için merkezi bir açık alan vardır. Bu şekilde, farklı nesiller yan yana etkileşir.

The Ring of Swings, kamusal alanda yeni sosyal ilişki biçimlerini test etmeyi amaçlamaktadır, yaştan bağımsız olarak rahatlayabileceğiniz, başkalarıyla tanışabileceğiniz ve çılgınca sallanabileceğiniz melez bir formdur.

Tasarımda, uzun ağaçları anımsatan ince ahşap kolonlar dairesel bir düzen oluşturuyor. Salıncaklar bu ahşap sütunlar arasındaki yapısal bir halkadan asılıyor. Tüm salıncaklar birbiriyle yüzleşiyor, böylece eğlenirken konuşmak, dinlemek ve birbirini görmek daha kolaydır. Amaç, ziyaretçileri arasındaki konuşmaları tetikleyebilecek yeni karşılaşmaları teşvik etmektir.

Herkes parkta bankları bilir, genellikle bir yol boyunca veya parkın çevresine yerleştirilir, maalesef sıklıkla sosyal etkileşimi teşvik etmezler. Gülmek veya oynamak istiyorsanız, özellikle çocuklar için tasarlanmış çocuk oyun alanına gidersiniz. Bir ebeveyn, büyükbaba veya büyükanne genellikle kenarda bekler. The Ring of Swings ise hem rahatlatan hem de oyun oynatan hibrit bir alandır.

Etiketler

Bir cevap yazın