TFD Ofis

TFD Ofis

İstanbul Levent’te bulunan TFD Ofis, escapefromsofa tarafından tasarlandı.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

1000 m²’lik tek katlı hukuk bürosu projesinde, yarı açık bir plan şeması düşünüldü. Mekan organizasyonunda; lineer çalışma alanları paralelkenar tanımlayacak şekilde birbirini takip ederken, aynı zamanda hiyerarşik düzeni de ifade eden bir akış düşünüldü. Bu anlamda açık çalışma alanları ve dinlenme alanlarıyla başlayarak yönetici odaları ve toplantı odalarıyla tamamlanan, saat yönünde ilerleyen hiyerarşik düzende bir yerleşim planı kurgulandı.

Projede, iki ayrı açık çalışma alanı planlandı. Bu alanlar arasında konumlandırılan dinlenme alanı, escapefromsofa tarafından tasarlanan açık depolama üniteleriyle tanımlandı; bu sayede mekanlar arası süreklilik sağlandı. Kıdemli avukat odaları, açık çalışma alanları iki kanattan çevrelerken, aynı zamanda yönetici odaları ve toplantı odalarına ilerleyen kurgunun geçiş alanlarını oluşturdu. Muhasebe, insan kaynakları ve asistan odaları, yönetici odalarıyla karşılıklı; resepsiyon/bekleme alanı ise karşılama bankosu ve toplantı odalarıyla ilişki kuracak şekilde düşünüldü.

Projede malzeme olarak ahşap ve mermer bir arada kullanıldı. Giriş holünde yer alan ve escapefromsofa tarafından tasarlanan mermer resepsiyon bankosuna, Walter Knoll koltuklar eşlik etti. Açık çalışma alanlarında yer alan dikdörtgen çalışma masalarında Ersa ofis mobilyaları tercih edilirken; yönetici odaları, toplantı odaları, kıdemli avukat odaları ve dinlenme alanındaki mobilyalar escapefromsofa tarafından tasarlandı.

Etiketler

Bir cevap yazın