Stuart Weitzman Mağazası

Ayakkabı tasarımcısı Stuart Weitzman'ın zincir mağazalarının ilkini Zaha Hadid Architects tasarladı.

300 m2‘lik Milan merkez mağazası geometrilerin eğlenceli bir diyaloğu; kıvrımların ve girintilerin yarattığı ritmin fonksiyonel ve ergonomik değerlendirilmesi. Mağazanın ana elamanları Stuart Weitzman koleksiyonunu sergilemek ve oturma alanı sağlamak için tasarlanmış. Tasarımda kullanılan farklı elemanlar mağazada farklı alanların oluşmasına olanak sağlıyor. Siyah-beyaz skalasında kullanılan tonlarla tasarım, müşteri ile koleksiyon arasındaki ilişkiyi kuvvetlendiren iki farklı iç mekan alanı yaratıyor.

Malzemelerle yapı teknolojilerinin karmaşık kombinasyonu mekansal deneyimi de etkiliyor. Kıvrımlı modüler oturma grupları ve sergileme elemanları tekne üretiminde kullanılan bir teknikle fiberglastan üretilmiş. Aynı zamanda kompleks kıvrımların oluşturulabilmesi için duvarlarda ve tavanda cam elyaf takviyeli beton kullanılmış.

Önümüzdeki yıllarda başka Staurt Weitzman mağazaları da tasarlamayı planlayan Zaha Hadid Architects’i 2014 yılında Hong Kong, Roma ve New York mağaza açılışları bekliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın