Re-Potential Projesi

Re-Potential Projesi

MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Deniz İlhan'ın, ARC 202, Architectural Design IV kapsamında Dr. Öğr. Üye. Avşar Karababa yürütücülüğünde hazırladığı Re-Potential projesi.

Re-Potential projesi, “Advocacy Living’’ konusu üzerine İstanbul, Edirnekapı’da idi. Projede temel amaç mahallelinin potansiyelini keşfedip bunu kolektif bir yaşam ve üretim kurgusu içinde oluşturmaktı. Kariye Müzesi’ne yakın bir noktada bulunan ve mahallenin odağında olmak isteyen bu yapı, içinde toplu ve özel alanlarla mahallenin ve mahallelinin paylaşımını, üretimini, gelişimini arttırmayı hedeflerken öte yandan fiziksel ve mental açıdan daha iyi hissetmelerini amaçlamaktadır.

İçinde bulunan özel ve toplu alanlarıyla oluşturulan bu yapıda, bireysel ve toplu çalışmalar yapabilecekleri büyük bir alan, çalışmalar sonucu ortaya ortaya çıkan obje, belge vb ürünlerin sergilendiği bir alan ve tüm bu çalışmalara ön ayak olan yürütücüler için özel yaşam formları bulunmaktadır. Her şeyden öte burada yapılan çalışmalar mahalle ve mahalleli için farkındalık oluşturma çabasıdır.

Etiketler

Bir cevap yazın