Pavilion A

Pavilion A

Philip Johnson'ın Cam Evi'nden ve Ferris Bueller'in Day Off filmindeki Ben Rose Evi'nden ilhamla Maurice Martel architecte tarafından tasarlanan Pavilion A, modern mimariye övgü niteliğinde.

Dört mevsim kullanılabilen yüzme havuzuna ev sahipliği yapan bu cam pavyon, bir bahçenin kalbinde gerçek bir vaha olarak tasarlanmış. Uzun Quebec kışları boyunca, yüzme havuzunda spor yapmaya, SPA’da rahatlamaya, tropikal bitkilerin altında kitap okumaya veya karlı doğayı düşünürken yoga yapmaya izin veriyor.

Cam pavyonun dışında bulunan metal strüktür, çatıya yüzer bir izlenim veriyor. Siyah strüktür net ve aydınlık iç mekanla tezat oluşturuyor. Geniş pencereler bol miktarda doğal ışığa izin veriyor ve tavan pencereleri yaz güneşinden korurken gün ışığı miktarını en üst düzeye çıkarıyor. 360 derece açılabilen camlar, iç ve dış arasındaki sınırı kaldırıyor. Yaz aylarında, cephedeki büyük pencereler sayesinde pavyon uzun ahşap bir terasa açılıyor.

Pavyonun ortogonal çizgilerinin kalbinde banyo bulunuyor. Kırmızı sedirle kaplanmış banyo, pavyondaki heykelsi bir elemente benziyor. Ahşabın sıcak karakteri iç mekandaki beyaz mozaiğin saf ve parlak görünümüyle tezat oluşturuyor.

Modern mimarisi, aydınlığı, şeffaflığı, tropikal dokunuşu Pavilion A, dinlenme ve rahatlama deneyimi sunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın