NTV ve CNBC-e Stüdyoları

NTV ve CNBC-e Stüdyoları

Türkiye'nin önde gelen haber kanallarından NTV ve CNBC-e'nin yeni stüdyo tasarımı Clickspring Design tarafından yapıldı.

Stüdyo, Doğuş Yayın Grubu’nun yeni binası içerisinde yer alıyor. Stüdyonun inşasında ise toplam 450 ton çelik, 1000 metrekare cam ve 250.000 metre kablo ve 160 metrekare ekran kullanılmış. Tasarımın bir parçası olarak NTV ve CNBC-e LED aydınlatma kullanarak enerji tasarrufu sağlıyorlar. Böylece hem enerji tüketimi 5’te 1’e indiriliyor, hem de açığa çıkan ısı miktarı aynı oranda düşürüldüğü için soğutma için harcanan enerji miktarı da önemli oranda azalmış oluyor. Stüdyolar tasarımı ve teknolojsyle “Geleceğin Televizyonu”nu temsil ediyor. 

Rekor sürede tamamlandı

Yeni stüdyolar New York merkezli firma Clickspring Design ile Midek Mingü Mimarlık tarafından tasarlandı.

Haber küpünün tasarımının altında dünya çapında bir kariyere sahip ödüllü Erik Ulfers‘in imzası var. Midek Mingü Mimarlık ise çalışma alanlarının mimari çözümlenmesi işini üstlendi. Bu devasa tasarım ve inşa süreci 14 ay gibi rekor bir sürede tamamlandı.

Artık hepsi bir arada

Yeni evine taşınan Doğuş Yayın Grubu’nda 7 televizyon kanalı, 8 radyo, 14 dergi, internet siteleri ve yayınevi toplamda 21 bin metrekarelik bir alanı paylaşıyor.

Bina iki ana bölümden oluşuyor. Bu iki bölümün merkezlerinde televizyon stüdyoları yer alıyor. Grubun finans, reklam, pazarlama ve lojistik birimleri de bu stüdyoların çevresindeki açık ofislerde bulunuyor.

Etiketler

2 yorum

Bir cevap yazın