Mitchell Family House

Montréal merkezli ARCHITEM Wolff Shapiro Kuskowski Architects, Bishop’s College School öğrencileri için bir yurt/konaklama tesisi tasarladı.

Bishop’s College School yatılı okulu için tasarlanan bina, yaşları 12-17 arasında değişen, 37 farklı ülkeden gelen 270 öğrenciye ev sıcaklığında bir ortam sunuyor.

Québec, Sherbrooke yakınında bulunan asırlık kampüs, St.Francis Nehri kıyısındaki olağanüstü güzellikteki bir alanda yer alıyor. Bu 250 dönümlük kampüsteki orijinal binalar uzun bir eğitim ve mimari geleneğe dayanıyor.

Mitchell Family House isimli yeni bina, çevredeki ormana ve yakındaki nehir ile yakın bir bağlantı kurarken yüzünü mevcut kampüse çeviriyor.

V şeklindeki konaklama tesisi, ortak bir merkezi çekirdeğe oturan iki kanada yayılıyor. Üst iki katta her biri iki öğrenci tarafından paylaşılan 18 oda bulunuyor. Tüm odalar, salon ve yemek / mutfak alanının yanı sıra asma kat üzerinde daha sessiz bir çalışma köşesi içeren merkezi yaşam alanlarına bağlı.

Dikkatle planlanan dolaşım ağı, hibrid kavramının uygulanmasında kilit rol oynuyor. Asıl zorluk, ara sıra gelen ziyaretçileri karşılarken genç sakinlerin mahremiyetini ve güvenliğini sağlamak olmuş. Giriş alanında, biri özel konut kanatlarına ve diğeri ortak ortak alanlara giden iki ayrı erişim noktası bulunuyor.

En alt katta, akademik faaliyetler için stüdyo / ofis de dahil olmak üzere çeşitli çok amaçlı alanlar bulunuyor. Tüm kat, öğrencileri ve personeli, binanın çevresindeki doğal güzelliğe bağlayan açık bir agoraya açılıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın