Megi Kids And Play Cafe

Megi Kids And Play Cafe

Studio EG Mimarlık tarafından tasarlanan ve uygulanan, Megi Kids ve Play Kafe isimli proje çocuklara ve ebeveynlere yönelik tasarlanmış bir aktivite mekanı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Müşterilerin beklentisi doğrultusunda, 0-6 yaş aralığındaki çocukların eğlenerek öğrenme, sanatsal aktiviteler, atölye programları, yoga vb. gelişimi etkileyen ve öğrenmeye açık duyusal, bedensel ve zihinsel atölye konsepti oluşturularak, çocukların akranlarıyla tanışma, iletişim kurma ve yeni beceriler öğrenme konusunda etkileşimli fırsatlara sahip olması hedeflenmiş.

Aynı zamanda ebeveynlerin de dinleneceği ve çocukları ile birlikte zaman geçireceği bir mekan olan Megi’nin bir diğer amacı ise, çocukların ebeveynleriyle veya onlar olmadan güvenle oynayabilecekleri, teşvik edici ve eğlenceli bir öğrenme ortamı sağlamak.

Barınak, korumak, sahiplenmek simgesi ile yola çıkılan projede mekanın da koruyucu, sahiplenen bir konsepte sahip olması amaçlanmış. Shopping alanı ve atölye alanlarını bölen hareketli kapının çatıyı yani barınağı simgeleyen şekli aslında tasarım konseptinin temelini de oluşturuyor. Nitekim, aynı barınak şekli soyutlanıp kapılarda ve duvar kaplamalarında da kullanılmış.

Oyun alanlarında renk dağılımında eşit şekilde kullanılmaya özen gösterilmiş. Doğal ahşap kullanımı, mekanın sürdürülebilir doğallık içerisinde olmasını sağlamakta. Özel olarak tasarlanan oyun alanında soyutlanmış özel sıra dağlar grafiği ve soyut ağaç kitaplığı, çocuklara aynı zamanda sosyallik ve çevre bilincini aşılamak üzere tasarlanmış.

Etiketler

Bir cevap yazın