Lily

WAO - Wild Architectural Objects tarafından tasarlanan ve Fransa’daki Futuroscope Parkı’ndaki göle yerleştirilen yüzer yapı, yeni bir oyun ve duyusal deneyim sunuyor.

40m çapındaki dairesel iskele ve içinde yer alan 5 devasa dubadan oluşan yerleştirme, parka gelen herkese hitap edebilecek eğlenceli kullanımlar sunuyor. İskele, içine aldığı büyük beyaz hacimler ve suyun etrafında dingin bir gezinti olanağı sunarken dubalar, tramplen eğlencesi veya güneşin altında uzanmaya yarayan cepler olarak kullanılabiliyor.

Yapının kıvrımlı ve canlı tasarımı, kendiliğinden hareketlere karşılık veriyor, üzerinde gezinen insanların neşeli hareketleri ile birlikte hareket ediyor. 200 metre uzunluğundaki korkuluk, yapıyı pekiştirir ve güvenlik sağlarken aynı zamanda üzerinde gezinen insanların hareketlerini tüm yapıya yayan bir yükseltici görevi görüyor.

500 saat araştırma, 1.400 saat projelendirme, 1.200 saat yerinde montaj sonunda inşa edilen Lily, 1.000 m2 branda, 410 m2 mesh örgü ve 450 m3 havadan oluşuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın