Leo Burnett Singapur Ofisi

Leo Burnett Singapur Ofisi

Leo Burnett Ofisi Ministry of Design tarafından tasarlandı.

Leo Burnett, mükemmel bir reklamcı ve yaratıcılığın ete kemiğe bürünmüş hali. Bu mirası taşıyacak bir mekanı tasarlamak için Ministry of Design sorunsuz ruh ve tempoyla bağlayan ve tüm yaratıcı sürecin farklı bir yönünü yakalayan kendine has 3 ayrı ortamı tasarladı.

Etkilemek için Mekan, Etkileşim için Mekan ve Yaratmak için Mekan

Etkilemek için Mekan’da ziyaretçiler ve misafirler asansörden çıkıp giriş holüne giriyor ve hemen orada bulunan Leo’nun graffiti tarzı dev portresiyle karşılaşıyorlar. Bu portre duvarlar, pencereler ve ana giriş holünün tavanına yayılmış 3 metre yüksekliğinde bir duvar resmi. Bu enerjik resim, Leo Burnett’in işlerinin arkasındaki yaratıcılık kadar markanın arkasındaki adamı da adeta canlandırıyor. Beyaz bir sofistike tezgah heykeli resepsiyon bölgesi ile eski işlerin sergilendiği duvara gömülü multimedya ekranları arasındaki referans noktası durumunda.

Etkileşim için Mekan’da ise “chill out” mekanları ve beyin fırtınası yapmak için tasarlanmış resmi toplantı odaları bulunuyor. “Chill out” mekanları ödüllerle donatılmış ve içinde duvar büyüklüğünde bir projeksiyon perdesi var. Bu arada toplantı odaları sessiz simsiyah koridorun arkasında olduğu için daha gizemli bir havaya sahip.

Yaratmak için Mekan’da açık planlı bir dizi masa birleşerek tek bir yaratıcı organizmaya dönüşüyor. Genel enerji düzeyi plywood masalarla özelleştirilmiş tasarımlara yansıtılmış. Farklı tonlarda renklendirilmiş masa tablaları ortamı şenlendiriyor. Grup toplantıları için konmuş masalar ise bu uçsuz bucaksız açık alana ekleniyor. Cömert açık alanlar ise güneşin saklanmadığı günler için iç mekanlara alternatif oluşturuyor.

Ministry of Design, Leo Burnett’in yüksek yaratıcı başarıları yolunda özlemlerini yakalayan 15 metre uzunluğunda anamorfik bir sanat eseri de ekledi.

Etiketler

Bir cevap yazın