Le Bâtiment Descendant L’escalier

Le Bâtiment Descendant L’escalier

ELASTICOFarm tarafından Venedik’e yakın bir sahil beldesi olan Lido di Jesolo'da tasarlanan konut yapısı, sakinler ve kentsel çevre arasında eskiye oranla daha yoğun ve canlı bir ilişki kuruyor.

Le bâtiment Descendant L’escalier, İtalya’nın Venedik kentine yakın bir turistik sahil yeri olan Lido di Jesolo’da ELASTICOFarm ve Bplan ortaklığında tasarlanmış. Yapı, konut ve ticari fonksiyonların bir arada olduğu bir kompleks.

Le bâtiment descendant L’escalier’in konut katları, onları sokak seviyesinin üzerine çıkaran bir sütun dizisinin üzerinde yay şeklinde düzenlenmiş. Böylece kamusal alanı ideal olarak binaya genişleten, buluşma ve sosyalleşme amaçlı açık bir alan yaratılmış.

Sahile sadece 150 metre mesafede bulunan yapı, hem estetik açıdan hem de ölçek açısından öne çıkıyor.

Üst katların kentsel dokudan ayrılmasını sağlayan abartılı yapısal yaklaşım, kamusal alanı binaya doğru genişleterek bu alanı karakterize ediyor.

Optimum güneş ışığını binaya alacak biçimde tasarlanan yapının geniş teraslara sahip üst katları, Dolomitler ve Venedik Lagünü’nün manzarasına hakim.

Yapının kuzeye bakan tarafında, tüm katlarda, balkonlara sahip ortak ve özel alanlar bulunuyor. Renkler ve malzemeler, yapının mimarisinin algılanmasında önemli bir role sahip.

Etiketler

Bir yanıt yazın