Key Otel

1950 yılında ulusal proje yarışmasıyla seçilen mimari Orhan Bolak, Ergun Unaran ve Doğan Tekeli imzalı.

Yarışmanın yapıldığı dönemde öğrenci olan Ergun Unaran ve Doğan Tekeli, meslek hayatlarının bu ilk başarısında imza yetkileri olmadığı için hocaları Orhan Bolak’ın imzasıyla yarışmaya katılabilmişler. Projenin yarışmayı kazanmasıyla detay projeleri Orhan Bolak’ın gözetiminde gerçekleşmiş, orijinallerinden edinilen kopyalarda, genç mimarların heyecanı ve tecrübeli profesörün her detayı incelikle işledikleri görülünce, aynı heyecanı paylaşmak kaçınılmazdı.

Ellili yılların sıkıntılı ama bir o kadar da heyecanlı, atılımcı ruhu, gelenekselci mimariye bir alternatif oluşturma çabasıyla projelendirilen binada, kırklı yılların uluslararası modernist mimarinin izleri en önemli verilerimiz oldu. Kırklı yılların tasarım dili, günümüz konfor şartlarını ve hedeflenen iş camiasının beklentilerini karşılayacak donelerle işlendi.

Prestijli bir iş oteli ve bir şehir kulübü niteliğinde oluşturulan otel, hedeflediğimiz huzurlu, konforlu ortamın yanında detaylardaki inceliğimiz ve işçilik kalitesiyle kullanıcılardan yoğun övgü ile onurlandırıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın