Katılımcı (Öğrenci Kategorisi), Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması 2018

Katılımcı (Öğrenci Kategorisi), Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması 2018

SCRIBBLE

Proje Raporu

TASARLANMA AMACI

Çocukların karalamalarının esin kaynağı olduğu Scribble, imgeler üreten ve yaratıcı düşünce gelişimine katkı sunan bir ekipmandır. Paralel çelik yörüngeler bireysel veya takım olarak eğlenceli bir rekabet ortamı sunar. Çocuktan yörüngede bulunan engelleri topun “yırtık” kısmından geçirerek topu ilerletmesi beklenir ve beden-göz koordinasyonuna, bilişsel gelişimine katkı sunulur. Top içerisindeki boncuklar sayesinde ritim çalışması yapmalarına imkan tanır, işitsel gelişimlerine katkı sağlar.

YENİLİKÇİ YÖNLERİ

Scribble 4-12 yaş arası çocuklar için uygundur. Scribble standart parkların aksine sadece fiziksel gelişime katkı sunmaz; çocukların işitsel, bilişsel, sosyal birçok gelişim alanlarını destekler. Scribble çelik yörüngelerin sayısının değişebilirliği sayesinde her boyutta parka uyum sağlayabilir. Ekipmanın tanımlı olan tek fonksiyonu top sürme oyunudur. Sahip olduğu formlarla birçok aktiviteye imkan tanır ve bunları net bir biçimde tanımlamayarak çocuklara kendi dünyalarını kurma fırsatı verir.

ÜRETİM YÖNTEMİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Çelik yörüngeler, modüllerin kaynaklanmasıyla oluşur. Zemine ankrajlanır. Yörüngenin üzerine siyah engeller kaynaklanır. Top, plastik olup, ses çıkarması için içerisine boncuk doldurulur.

Etiketler

Bir cevap yazın