Jisifang Mağazası

Jisifang Mağazası

Şanghay’da OMA tarafından tasarlanan Columbia Circle’da yer alan Jview mağazasının yeni mekanı Neri&Hu tarafından tasarlandı.

Yüksek kaliteli işçilik ve malzemeye sahip giysi ve aksesuarlar konusunda uzmanlaşmış olan mağazanın iç mekanı doğal desenler, otantik malzemeler ve zengin dokulara övgü niteliğinde tasarlanmış.

Tasarımcıların cephe ve girişe dair yaklaşımları, mevcut mimari unsurların öne çıkarılması ve ince müdahaleler ile katmanlaştırılması şeklinde olmuş. Çelik taşıyıcı sistem ve metal ağ üst örtünün soğukluğunu dengelemek ve sokağa taşan davetkar bir giriş elde etmek amacı ile giriş katına bir ahşap döşeme eklenmiş. Gelecekte bu ahşap uzantının çeşitli mobilyalar eklenerek, yayalar ile daha etkileşimli hale getirilmesi de hayal edilmiş. Farklı boyutlarda açıklıklar ile tasarlanmış olan, tarihi agrega beton duvarda yeni bir katman olarak metal siyah çerçeveler kullanılmış. Bu yeni çerçevelerin hem giriş hem de vitrinde ortak bir ritm ve boyut yaratarak iç mekanda tanıdık bir dil yaratması amaçlanmış.

Mekana girildiğinde müşteriler ilk olarak tül perdeler ardında, silindir biçimli yarı kapalı alanlardan oluşan kümeler ile karşılaşıyor. Tüm mekan, 2 metre çaplı deneme kabininden, 7 metre çaplı merkezi sergi alanına kadar farklı boyutlardaki kümelerden oluşuyor. İçinde sergilenen kıyafetlerin arka planını oluşturan tül perde tavandan, ahşap bir çembere asılı olarak sarkıtılıyor.

Markanın ürün gamından ilham alan tasarımcılar tüm mekanı, organik pamuk perde, hafif meşe mobilya, mat fildişi terracotta duvarlar, ham çelik aksamlar ve geri dönüştürülmüş gri tuğla gibi mütevazı ve doğal malzemeler ile donatmış.

Etiketler

Bir cevap yazın