Headspace

Headspace

Montalba Architects tarafından tasarlanan ek yapı, 60 milyon kullanıcıya sahip, dünyanın ilk meditasyon uygulamalarından biri olan Headspace’in Santa Monica’daki ofisi için yapılmış.

Bergamot Station Arts Center’da bulunan -kendileri de aynı yapı kompleksinde Headspace’e komşu olan- Montalba Mimarlık, Headspace’in yeni mekanını tasarlarken grup ve kişisel hacimlerin akışkan bir biçimde birbiri içine geçmesine özen göstermiş. Montalba, şirketin inovasyon, farkındalık ve düşüncelilik gibi değerlerine sadık kalarak, müşterek alanların etkisi ve çekimini azaltmadan, çalışanların kişisel ve sakin kaçamaklara sahip olabileceği küçük cepler tasarlamış.

Sahanın endüstriyel karakteri korunarak eski otopark alanları büyük ve geniş bir avluya dönüştürülmüş. Bu avlu çalışma alanlarının içinden geçip ikinci kattaki açık alana ulaşıyor. İkinci kattaki bu açık hava bahçesi, ışığı ve yeşili daha önce karanlık olan izole mekanlara taşıyor.

2.045 metrekareye yayılan Headspace ofisi, esnek çalışma alanları, ortak meditasyon alanları, iş veya meditasyon için açık hava mekanlar, iş dışı faaliyetler için ortak alanlar, özel telefon odaları, toplantı odaları ve büyük mutfaklar gibi mekanlardan oluşuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın