HACHIKO Köpek Eğitim Merkezi

HACHIKO Köpek Eğitim Merkezi

WE-S architects tarafından tasarlanan köpek eğitim merkezi ve ofis alanları, mevcut hangar binalarından dönüştürülerek üretilmiş.

850 metrekare inşaat alanına sahip proje, 225 m2 çok işlevli salon, 285 m2 köpek bakım alanı, 115 m2 ofis, 185 m2 depo alanı ve bekçi evinden oluşuyor. İki kat yüksekliğindeki köpek eğitim alanı yapının merkezine yerleştirilmiş. Ofisler, çok işlevli salon, köpek barınma alanları ve tüm lojistik hacimler bu merkezi alanın etrafına yerleştirilmiş. Bekçinin konutu ise yan binada bulunuyor.

Ana yapının güney doğusunda bulunan çok işlevli salon kısmen döndürülerek bitişiğinde üstü kapalı bir teras alan oluşturulmuş. Köpek barınma alanları da açılı yerleştirilerek köpekler için iç mekanda bir oyun alanı yaratılmış. Yapının kuzey bölümünde mal yükleme ve indirme alanı bulunuyor. Bu beşgen yapı, bekçi evine cam bir hacim ile bağlanıyor. Camdan giriş alanı ve eğitim alanın üstüne uzayan, mekanın yeterli gün ışığı almasına yardım olan çatı sundurması dışında, mevcut depoların diğer hacimleri olduğu gibi bırakılmış.

Etiketler

Bir cevap yazın