Großweikersdorf Toplum Merkezi

Großweikersdorf Toplum Merkezi

Großweikersdorf Belediyesi tarafından düzenlenen davetli yarışma ile elde edilen proje, smartvoll architects tarafından tasarlandı ve 2021 yılında inşa edildi.

Proje, meydana yönelen belediye hizmet binası, çeşitli etkinlikler için esnek alan sağlayan bir kulüp binası ve doğuya bakan, 5 doktorun bulunduğu bir tıp merkezi olarak, işlevsel ve yapısal olarak 3 bölüme ayrılmış. Böylelikle yapı, iç içe geçen birkaç parçaya bölünmüş.

Großweikersdorf köyünün ana meydandaki sıra evlerin arasına yerleştirilen bu yeni merkez, davetkar ve misafirperver bir alan sunuyor. Yapının, köy faaliyetlerinde merkezi bir rol oynaması öneriliyor; basit bir yerel yönetim merkezinin antitezi olarak canlı, aktif bir köy merkezinin inşa edilmiş tezahürü olarak yorumlanıyor. Vatandaşlar ve ziyaretçiler sadece hoş karşılanmakla kalmıyor, aynı zamanda binayı kullanmak üzere teşvik ediliyor.

Bina bir yandan yerel ölçeğe ve mimariye uygun parçalara bölünürken, diğer yandan mekansal programı ve işlevleri net bir şekilde tasvir ediyor. Bu düzen aynı zamanda vatandaşlara kulüp veya belediye binasındaki halka açık alanları kullanmaları için çeşitli seçenekler sunan esnek bir program sağlıyor. Entegre tıp merkezi ve mülkün arka tarafındaki potansiyel alan da kullanım frekansında artış sağlamayı amaçlıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın