Eye-D Karaköy

Ofist tarafından tasarlanan gözlükçü İstanbul Karaköy'de bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Eye-D sadece sıra dışı bir gözlükçü dükkanı değil. Aynı zamanda bir sanat galerisi. Veya bir konser mekanı. Veya bir kahveci. Ya da bir buluşma noktası. Daha da önemlisi deneyim odaklı bir mekan. Sıra dışı, biraz çılgın, çarpıcı; sıcak, samimi, insan ölçeğine yakın, bağ kurması kolay.

Sadece alışveriş edilen bir dükkan değil. Aynı zamanda etrafını fark ederek, keşfederek başka aktivitelere ve deneyimlere de dahil olunabilecek bir mekan.Bildik, basit malzeme ve fikirlerin sıra dışı yaklaşımlar, dikkatlice çözülmüş detaylar ve yüksek kalitede, kusursuz işçiliklerle uygulanması.

Metal konstrüksiyon ve paneller ile, gerektiğinde bir gözlük veya bir sanat eseri sergilemeye imkan tanıyacak, farklı ihtiyaçlar için farklı pratik çözümler önerebilen, bir fon… Aslında son derece bildik, hafif, sıcak, samimi, form ve boyut olarak basit bir malzeme olarak mantar; tavandan sallandırılmış 550 tane yoga bloğu… Genel tasarım yaklaşımını özetlemek için aslında yeterli.  4 köşesinden tavana taşıtılmış 4 metre uzunluğundaki mantar lamine masa ve etrafta şaşkın dolaşan Michael Sodeau tasarımı mantar Bob tabureler tasarıma eşlik ediyor.

Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın