Eşdeğer Mansiyon, Build:NY IRL Metaverse Challenge

Eşdeğer Mansiyon, Build:NY IRL Metaverse Challenge

Mona tarafından NFT NYC kapsamında düzenlenen uluslararası Build:NY IRL Metaverse Challenge tasarım yarışmasında Furkan Mutlu ve Fatma Zeynep Kızıltaş'ın yapmış olduğu Liberty adlı proje mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmanın Tanıtımı

NFT NYC kapsamında düzenlenen Build:NY Challenge dünyanın en ikonik şehirlerinden biri olan New York City hissinden ilham alan bir metaverse dünyası tasarlanması beklenilmiştir. NYC’yi deneyimleyenler için bu, insanların, fikirlerin ve yaratımların eridiği bir potayı temsil edebilirken sadece NYC’yi hayal etmiş olanlar için bu, sınırsız insan ve kişilikten oluşan somut bir orman olarak değerlendirilmesi düşünülmüştür. NFT NYC etkinliğinde yer alarak veya online bir şekilde eşzamanlı olarak katılımcıların 6 saat boyunca yaptığı projeler yer aldı.

Projenin Tanıtımı

New York’un özgürlüğü ve modernliği, çoklu evrenlerini yansıtıyor. Farklı gerçekliklerde, New York artık eski halinden çok uzakta. Yapılaşmanın sıkı olduğu New York City de yapıların yerde yer edinememesi üzerine varlığını artık yere ait bulamaz. Yer göğe yükselirken özgürlüğün simgesi tüm dikkatleri kendi üzerinde toplar. Özgürlüğü… Yapıların yönlenişi ve topoğrafya ile kurduğu ilişki yerden bağını kopararak kentin boşalan alanlarını insanların daha özgür kullanmasına odaklanır.

Etiketler

Bir yanıt yazın