Eşdeğer Mansiyon, Adelaide Creative Community Hub Competition

Bee Breeders organizatörlüğünde ve Autralian Institute Of Architects sponsorluğunda gerçekleştirilen, Uluslararası Adelaide Creative Community HUB yarışmasında Eşdeğer Mansiyona layık görülen proje.

Ödül alan projeler Adelaide şehrinde düzenlenen Festival of Architecture and Design organizasyonu çerçevesinde sergileniyor. Festival linki: http://fad.org.au/

Proje Raporu

A Habitat For Creativity

Bir zamanlar “Kiliseler Şehri” olarak bilinen Adelaide, bugün sanat ve mimarlık gibi farklı alanlarda ilgi merkezi olma yolundaki yenilikçi çalışmalarıyla öne çıkıyor. Adelaide Creative Community HUB, kentin tarihi ve çağdaş yüzleri arasında zamansız bir arayüz oluştururken, yaratıcı işlevlere ev sahipliği yapmak üzere bir yaşam alanı sağlamayı hedefliyor.

Proje, kurmaya çalıştığı çevre ilişkileri ve insan ölçeğindeki mekansal yaklaşımını, basit geometrilerin hareketli biçimlenişleriyle sunuyor. Özünde, toplumun yaratıcı içgüdülerini ortaya çıkarmak ve beslemek için tasarlanan yapı, bu anlamda Adelaide halkı ve yaratıcı üretimleri arasındaki bir katalizör olarak nitelendirilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın