Denizbank Tarım+ Hendek Şubesi

Denizbank, tarım yatırımcısına ve çiftçilere verdiği desteği bir adım öne taşıyan projesi, Tarım+'ı Hendek'te hayata geçirdi. Şubenin mimari tasarımı ve uygulaması SKM Projects+ tarafından gerçekleştirildi.

SKM Projects+ Denizbank için yepyeni bir şube konsepti oluşturarak; bankacıların yatırımcılarla ve çiftçilerle rahat iletişim kurulabildiği ve tüm özel ürünlerini sunabildiği bir mekan yarattı. Bankalarda genelde görülen keskin hatlar yerine daha yumuşak formlar, sıcak renkler ve özgün ikonlar kullanılarak samimi bir atmosfer kurgulandı. Dekorasyonda yer alan hayvan modelleriyle şubeye girenlerin ilk anda vezne, kasa gibi ticari nesneleri değil de inek, horoz, ağaç gibi tarımın, hayvancılığın içinde olan objeleri görmeleri sağlandı.

Mimari konsepte oturtulan kaptan köşküyle, sektörde çiftçinin dümende olduğu sembolize edildi. Tercih edilen yuvarlak detaylarla; birliktelik vurgulanarak mekanın kullanıcıya samimi gelmesi sağlandı. Bu detay dış cephede transparan ve irrasyonel formlu Ferrari mesh kullanımıyla devam etti. Transparan malzeme seçimiyle de amaçlanan; şeffaflığı, güvenilirliği, sıcaklığı ve samimiyeti ortaya koymaktı. İç mekandaki renk tercihi ise tarım, süt ve hayvancılıktan yola çıkılarak beyaz, sarı ve yeşillerden yana yapıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın