CEF Yabuli Kongre Merkezi

CEF Yabuli Kongre Merkezi

Yabuli China Entrepreneurs Forum (Yabuli CEF) isimli iş örgütü için kuzeydoğu Çin’de, dağların arasında inşa edilen kongre merkezi MAD Architects tarafından tasarlandı.

Tasarımcılar, China Entrepreneurs Forum (CEF) üyesi kuruluşların canlı, cesur ve yaratıcı girişimci yönlerini yansıtan, dağlık ve ormanlık alana entegre bir yapı hayal etmiş. Mülkiyeti ve işletimi, 50 CEF üyesi şirketin kurduğu bir sivil toplum örgütünde olan bu kamuya açık yapı, Çin toplumu için bir değer olarak tahayyül edilmiş.

Dağın eteğine kurulmuş bir çadırı andıran yapı, yumuşak ve kıvrımlı çatısı ile çevresindeki kar kaplı dağlara öykünüyor. Bu çatıda bulunan devasa tavan penceresi yapının gün ışığı ile aydınlatılmasına olanak sağlıyor. Bu doğal ışık ve iç mekanda kullanılan ahşap malzeme sayesinde sıcak ve yumuşak bir atmosfer yaratılmış. Dışarıda, yapının önündeki meydan ve cam promenat, yapının çevresi ile oluşturduğu görkemli manzarayı öne çıkaracak biçimde tasarlanmış.

Konferans salonları haricinde, sergi salonu, toplantı odaları, TV odası gibi işlevlere hizmet eden mekanlarda da içeren Yabuli Kongre Merkezi, büyük ölçekli konferansların yanı sıra kurumsal eğitim seminerleri ve diğer çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapabilecek, çok işlevli bir yapı olarak tasarlanmış.

Etiketler

Bir cevap yazın