Casa Hotel

Casa Hotel

Mobilyacı Lensvelt ve tekstil tasarımcısı Mae Engelgeer işbirliğinde, i29 tarafından tasarlanan Hotel Casa, 1950’lerde Amsterdam’da öğrenciler için inşa edilmiş bir sosyal konutu sezonluk bir otele dönüştürüyor.

1950’lerin sonunda öğrencilerin kentte erişilebilir konut sorununu çözebilmek amacıyla, 4 öğrencinin girişimi ile kurulan Casa hala, odaları sezonluk olarak otel misafirlerine açarak, öğrencilere uygun fiyatlı konut sağlamaya devam ediyor. Bu durum, eşsiz ve ilham verici bir karma kullanıma izin veriyor.

Tüm odaların iç mekân tasarımı, mobilya markası Lensvelt ile tekstil tasarımcısı Mae Engelgeer’ın ortaklığında i29 tarafından yapılmış. i29, her şeyin ‘eve dönüş’ fikri etrafında şekillendiği çeşitli odalar tasarlarken, PET keçe ve tekstil gibi akustik konforu artıran malzemelerin kullanımı ile konfor ve dokunsallığı mekanların merkezine almış. Yeni tasarımda her odada klasik masa lambalı çalışma masası, depolama hacmi olan rahat bir yatak, esnek asma komodin, minderli pencere pervazı, kiler ve çok işlevli duvar mevcut.

“Sonsuza Kadar Genç” sloganıyla otelcilik sektöründe benzersiz bir konsepte sahip Casa, 65 yıldır otel misafirlerine, öğrencilere ve bölge sakinlerine konut ve konaklama imkanları sağlıyor. i29 bu mottoyu renkli ve esnek bir tasarıma dönüştürmüş. Hem öğrenci hem de otel odası olarak kullanılabilen odaları mobilya ekleyip çıkarmadan bu iki farklı kullanım için kişiselleştirmek oldukça kolay. Ayrıca, verimli ev bakımı ve dayanıklılık da tasarım sürecinde dikkate alınmış.

Projenin ölçeği sayesinde eşisiz aydınlatma, mobilya ve tekstil ürünleri geliştirerek, Casa’nın kimliğini en küçük ölçekte bile pekiştiren bir iç mekan yaratmak

mümkün olmuş. Zemin kaplamaları ve perdeler için de özel renk ve desenler geliştirilmiş.

Etiketler

Bir cevap yazın