Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü Spor Merkezi

Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü Spor Merkezi

Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü içinde, açık ve kapalı spor aktivitelerine ev sahipliği yapan Spor Merkezi yapısı, yerleşke içinde yurtların yakın komşuluğunda planlanmıştır.

Bulunduğu topoğrafyanın hareketli verilerine de uyum sağlaması gereken birçok spor hacmi için serbest bir yerleşim fikri aranmıştır. Buna karşın tüm hacimsel farklılıklar ve modülasyonlarını birlikte kurgulayacak bir kotlar düzeni ve bu düzeni yansıtan cepheler oluşturulmuştur.

Spor Merkezi klasik bir tribünlü spor salonu çevresinde programlanmak yerine, tenis öncelikli kapalı birçok amaçlı spor hacmi ile fitness, stüdyo egzersizleri, açık ve kapalı yarım basketbol kortları, squash, raketbol, halı sahalar gibi birçok güncel aktivitenin gerçekleşmesine yönelik sağlayan bir dizi mekan sunmaktadır. Bu modern ve esnek programa yönelik olarak, günün her saatinde üniversite ve çevresindeki sosyal yaşantıya katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Yapının hemen çevresinden ve bir noktada içinden de geçen enformel bir koşu yolu, yapının çeperindeki birçok farklı koşulu birbirine bağlayan bir mekansal zenginlikler dizisi oluşturarak yapının peyzajı içerisine yerleşmesine yardımcı olmaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın