Brabant Ofisi

Studio Piet Boon tarafından projelendirilen tek katlı ofis yapısı, çevredeki çiftliklerin ahır mimarisinden esinlenilerek tasarlanmış.

Bina iki farklı tipolojiden oluşuyor. Yapının ana mekanlarını kapsayan, kırma çatı altında yükselen, siyah renk ahşap çıtalarla giydirilmiş tuğla duvarlar ilk tipolojiyi oluşturuyor. Yapıdaki tüm farklı bileşenleri bir araya getiren, düz çatılı, tuğla duvarlı, kutu biçimli hacimler ise ikinci tipolojiyi oluşturuyor.

Kare şeklindeki düzen, mükemmel simetrik bir verandayı çevrelerken önemli ölçüde mahremiyet sağlıyor. Binanın şekli ve büyük pencereleri, çevredeki golf sahasının panoramik manzarasını sunuyor.

Tasarım ofisi Studio Piet Boon, bu ofis alanı için zamansız ve işlevsel bir konsept oluşturmak üzere yola çıkmış. İç mekanda tasarım tutarlı bir şekilde uygulanmış ve büyük miktarlarda doğal taş kullanılmış. Doğal taş kullanımı tüm banyolarda, kilerlerde, şöminede ve mutfaktaki açık renkli ahşap zemin ile geniş ofis alanını farklılaştıran döşemelerde görülebiliyor. Bina boyunca yumuşak renkler seçilmiş; açık renkli alçı sıvalı duvarlar, ahşap kirişlerin doğal rengini yansıtıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın