Baha Bey Yalısı Akçelik Ofisi

1940‘ların başında yeniden inşa edilen ve Boğaz‘ın ilk yalılarından biri olan Baha Bey Yalısı‘nın rıhtım katında bulunan ofisin tasarımı ve uygulama yönetimi Wangan tarafından yapıldı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Türkiye’nin demir-çelik sanayisinin önde gelen şirketlerinden biri olan Akçelik’in yeni yönetim ofisi, İstanbul’un Anadaolu Yakası’nda, Çengelköy’de konumlanıyor.

140 metrekare alana yayılan ofisin ana fonksiyon mekanları yönetim ve toplantı odaları. Ofisin deniz yönünde konumlanan yönetim ofisi ve toplantı odasının mimari konsepti, yeni lineer yüzeyler yaratılarak tasarlandı. Wangan tarafından bu proje için özel olarak tasarlanan katmanlardan mevcut taşıyıcı sisteme yakın olan mavi katman, yalının bulunduğu İstanbul Boğazı’na göndermede bulunurken, iç mekanı saran ikinci katman, metal detaylarıyla proje sahibinin sektörü olan demir – çelik sanayiini çağrıştırıyor.

Projede kullanılan; yönetici masası (Cross Table), ikili koltuklar (Gerber Sofa), orta sehpa (Capsul), toplantı masası (Capsul Table) ve sarkıt aydınlatma (Rubik’s Lamp) Wangan‘ın ürün serisinden.

Etiketler

Bir cevap yazın