Apex House

Apex House

John McAslan + Partners tarafından tasarlanan Apex House projesi, Londra’nın kuzeyinde, birbirine bağlı üç adet konut yapısından oluşuyor.

23 katlı bir kule, altı ve dört katlı apartmanlar ve ortalarında kalan meydandan oluşan gayrimenkul projesi, %40’ı düşük bütçeliler için uygun fiyatlı, toplam 163 konut birimi içeriyor. İki uzun ve yoğun caddenin köşesinde bulunan yapılar, kendi balkonuna sahip en yüksek sayıda daire ve azami yoğunluk içerecek biçimde tasarlanmış.

Seven Sisters Mahallesi kentsel yenileme projesinin ilk etabı olan Apex House, konut alanları haricinde, dört katlı blokun sokak kotunda dükkanlar ve market de içeriyor. Proje sakinlerinin bu perakende dükkanlarda, yılda 3,4 milyon pound harcayacağı öngörülüyor.

Betonarme iskelete sahip yapının cephesi, Seven Sisters Mahallesi’nde yaygın kullanılan, farklı desenlere sahip iki renkli tuğla ile kaplanmış. Normal prekast panellerin 3’te biri ila yarısı kadar daha az beton kullanılarak imal edilen, prekast tuğla yüzeylere sahip, hafif, yüksek performanslı betonarme paneller sayesinde inşaat niteliği, hızı ve etkinliği artırılmış.

1912’de kurulmuş, İngiltere’nin en büyük kiralık evler gayrimenkul şirketi olan Grainger plc tarafından geliştirilen Apex House, tam mobilyalı konut birimleri, 24 saat açık spor salonu, depo alanları, ortak lounge, ortak çalışma alanları ve bina genelinde kullanılan yüksek hızlı internet ile teslim edilmiş. Seven Sisters metro durağına iki dakika yürüme mesafesinde, birçok otobüs hattının kesişimindeki Apex House, genç Londralı nüfusun yaşam tarzını ve toplu taşıma hatlarına yakınlığı göz önünde bulundurularak, hiç araba parkı içermiyor ancak çok sayıda bisiklet park alanı içeriyor.

Etiketler

Bir cevap yazın