360 East İstanbul

360 East İstanbul

360 Entertainment Group'un 360 East İstanbul adındaki yeni lokantası Anadolu yakasında, Doubletree by Hilton'un çatı katında yer alıyor.

Tasarımı Ufuk Alparslan’a ait olan mekanda siyah, beyaz, gri renkler hakim. Lokantanın yüzme havuzu bulunan büyük bir terasi ve muhteşem bir manzarası var.

Mekan gece kulübü olma özelliği de taşıdığı için bu fonksiyonu destekleyecek, projeksiyon-ışık oyunlarına imkan veren, gündüz ve gece etkisi farklılaşabilen bir duvar tasarımı yapıldı. Bu beyaz duvar ve portatif bir sahneyi içine alan siyah bar bankosu fiberden imal edildi. Tuzla’da, tersanede kalıplar üstünde hazırlanan jelcoat boyalı elyaf katmanlar, yerinde, bir tekne yapar gibi hazırlanan omurgalar üstüne monte edilerek tek parça haline getirildi.

Mekan boyunca uzunan bu beyaz fiber duvarın akışkan formu DJ kabinini ve vestiyeri içine alacak şekilde tasarlandı. Bu yuvarlak hatlar beton zemine ve bar bankosuna da taşındı. İç mekan ve teras mobilyaları bu plastik formun bir devamı olacak şekilde seçildi.

Tasarım kriteri “Mısır Apartmanı”ndaki 360 İstanbul’un ruhunu taşıyan ama dekorasyonuyla yepyeni bir mekan yaratmak olan Ufuk Alparslan 360 İstanbul’a özdeşleşen bazı mobilyaları burada da kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın