Ytong Mimari Fikir Yarışması Dijital Kolokyum

 “Plan B: Akıntıya Karşı Bir Mimarlık Okulu” temasıyla mimarlık eğitimine odaklanan Ytong Mimari Fikir Yarışması’nın Dijital Kolokyum’u 15 Aralık 2019 Pazar günü saat 11.00’den itibaren Ytong Akademi web sitesinden, Türk Ytong Youtube kanalından ve sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

Ytong Mimari Fikir Yarışması’nın jüri üyeleri, canlı yayınlanacak kolokyumda yarışmaya katılan 209 fikir projesini değerlendirerek görüş ve yorumlarını izleyicilere aktaracak, katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Konuya ilgi duyan herkesin erişimine açık olan Dijital Kolokyum’a jüri üyeleri Uygur Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Semra Uygur, Melike Altınışık Architects (MAA) Kurucusu Y. Mimar Melike Altınışık, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Yalın Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Ömer Selçuk Baz ve NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın katılıyor.

Yarışmaya katılan tüm projeler kolokyum süresince www.ytongakademi.com adresinde görülebilir. Kolokyumu saat 11.00’den itibaren www.ytongakademi.com adresinden, Türk Ytong Youtube kanalından ve sosyal medya hesaplarından takip edebilir, soru ve yorumlarınızı sosyal ağlar üzerinden #dijitalkolokyum etiketiyle paylaşabilirsiniz.

Yarışmada kazanan proje sahipleri, Jüri üyeleri ile birlikte Almanya’nın Dessau şehrinde bulunan; mimarlık, tasarım ve sanat dünyasında önemli bir yere sahip olan Bauhaus okulu binalarını ve Bauhaus Müzesi’ni ziyaret edecek.

Dijital Kolokyum’u canlı izlemek için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Ytong Akademi                      : ytongakademi.com/dijital-kolokyum.html

YouTube                                 : www.youtube.com/TurkYtong

Etiketler

Bir cevap yazın