YOO Mimarlık 2021 Yaz Dönemi Staj Programları için Başvurular Açıldı

YOO Mimarlık’ın 2021 yılı yaz dönemi için başlattığı “YOO Mimarlık Staj Programı”; Maçka İstanbul merkez ofisinde ofis stajı ve İstanbul içi genel şantiye sahalarında şantiye stajı yapmak isteyen, Türkiye geneli üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık. Programa başvurular 30 Nisan'a kadar devam edecek.

2007 yılında 3 ortak tarafından soyadlarının baş harflerinden oluşan (Alparslan Özarpat – Orçun Özkan – Alptekin Yıldız) bir mimarlık ofisi olarak kurulan YOO Mimarlık 14 yıldır geliştirdiği yenilikçi iş modeline her geçen gün yeni istihdam alanları yaratarak yoluna devam ediyor.

2 Nisan 2021 Cuma günü duyurulan programa başvurular 30 Nisan 2021 Cuma gününe kadar devam edecek. Öğrenciler başvurularını http://staj.yoo.com.tr/ linkinden portfolyo, CV, öğrenci belgesi ve transkriptlerini yükleyerek tamamlayabilecekler.

Başvuruların ardından yapılacak 10 günlük değerlendirme sürecinde her döneme 1 öğrenci denk gelecek şekilde toplam ofis için 4, şantiye için ise 6 öğrenci seçilecek. İlgili tarihte başvuruda seçilmesine rağmen gelemeyecek veya iletişim kurulamayan öğrencilerin yerine ise 3 ayrı yedek öğrenci seçilecek. Yedek olarak seçilen öğrencilere de 26 Mayıs 2021 tarihinde bilgi verilecek. Minimum 30 iş günü boyunca staj yapması beklenen öğrenciler, başvuru esnasında staj türlerini ve staj yapabilecekleri tarih aralığını da seçebilecekler.

Stajyerlerin YOO Mimarlık’ta staj yaptıkları sürede çalışmaları; ofis bünyesinde oluşturulan özel bir ekip tarafından çalışmaları değerlendirilecek ve işe alımlarda öncelik kazanma fırsatı yakalayacaklar. Ofis stajı yapan stajyerler, YOO Mimarlık merkez ofisine ek olarak + 3 gün bir diğer Mimar Holding kuruluşu olan “arcoglobal” merkezinde de mağaza mobilya imalat süreçlerini ve üretim hattını görme fırsatını yakalayacaklar. Bunlara ilave olarak stajyerler; işveren toplantıları, şantiye ziyareti, malzeme seçimi ve satınalma konularında da diğer departmanlarla birlikte çalışarak süreci öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

Koşullar

  • Stajyerlerin Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması zorunludur.
  • Stajyerlerin not ortalamalarının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması gerekmektedir.
  • Staj programı sadece Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerine açıktır.

Başvuru Süresi: 2 Nisan 2021 – 30 Nisan 2021

Sonuçların Duyurulması: 10 Mayıs 2021

Staj Dönemleri

  • I. Dönem: 7 Haziran 2021 – 9 Temmuz 2021
  • II. Dönem: 26 Temmuz 2021 – 27 Ağustos 2021
  • III. Dönem: 31 Ağustos 2021 – 30 Eylül 2021

Başvuru linki detaylı bilgi: http://staj.yoo.com.tr/

Sorular için iletişim adresi: [email protected]

Etiketler

Bir cevap yazın