Yayalaştırma Projesi Analiz Ediliyor

EMBARQ Türkiye, İstanbul Tarihi Yarımada'da gerçekleştirilen yayalaştırma projesinin kentliler ve alanı kullanan üniversite öğrencileri açısından memnuniyet durumunu analiz etmek üzere bir anket düzenliyor.

2010’da EMBARQ Türkiye Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, Gehl Architects, İstanbul Büyükşehir Beldiyesi ve Fatih Belediyesi ortaklığı ile başlatılan Tarihi Yarımada Yayalaştırma Projesi kullanıcı algısını ölçüyor.

2010’da başlatılan, 2011 yılı ve takip eden yıllarda ise uygulanmaya geçilen yayalaştırma projesiyle bugüne kadar yaklaşık 260 sokak yayalaştırıldı. EMBARQ Türkiye, 2012 yılında alana dair bir algı çalışması gerçekleştirerek bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin memnuniyet ve beklentilerini ölçmüştü. Bu sene ise İstanbul halkına, Tarihi Yarımada’da faaliyet gösteren işletmelere, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, çalışanlar ile akademisyenlere yönelik bir anket hazırlandı. Bu şekilde projeye yönelik memnuniyet algısı, geçmiş yıllardaki algı ölçümlerle kıyaslamalı bir biçimde ortaya konacak.

Tarihi Yarımada Anketine Katılın Sinema Bileti Kazanın!

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, çalışanlar ve akademisyenler, yanıtlayacakları bu ankette tırnak işareti içerisinde yer alan kelimeyi [email protected] veya EMBARQ Türkiye Facebook sayfasına mesaj atabilecek; mesaj atan her 50. katılımcıya çift kişilik sinema bileti hediye edilecek.

Aşağıda yer alan linklere tıklayarak ankete katılabilirsiniz.

Kentlilere yönelik anket: https://www.surveymonkey.com/s/EMBARQ__Turkiye
Üniversitelilere yönelik anket: https://www.surveymonkey.com/s/EMBARQ_Turkiye

Etiketler

Bir cevap yazın