Yapıların Tasarımında Mimari Yangın Önlemleri ve Malzeme Seçimi

Kinspan İzopoli, Türkiye'nin panel sektöründeki öncelikli konularından biri olan '"Yangınlardan korunmak ve yangınları önlemek için mimariyle birlikte malzeme seçiminin doğru yapılması gerekmektedir" bilinciyle bir sempozyum gerçekleştirdi.

Panel Türk Dergisi tarafından Kingspan İzopoli’nin ana sponsorluğunda  “Yapıların Tasarımında Mimari Yangın Önlemleri ve Malzeme Seçimi” konulu bir sempozyum gerçekleştirildi. Mimarların, mühendislerin ve sigortacıların yoğun ilgi gösterdiği sempozyum kokteyl ile başladı.

İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Abdurrahman Kılıç’ın sunumuyla devam eden sempozyumda Kılıç, Yapıların Tasarımında Mimari Yangın Önlemleri-Yapı Malzemeleri Yangın Sınıfları, Yangın Esasları, Kopartılama, Malzeme Seçimi ve Uygulama Örneklerinin nasıl olması gerektiğine değindi. FM Global’den Colin Hill, “FM Global nedir ve test uygulamaları nelerdir?” sorularına cevap getirdi. Son olarak da, Türkiye Sigorta ve Reasürans Birliği – Risk Müdürü İnceleme ve Araştırtma Komitesi üyesi Ceyhun Eren, Kompozit Panelleri ve Yangın Riski – Kompozit Panel Kullanılan Tesislerde Alınması Gereken Önlemler konularına açıklık getirdi.

Etiketler

Bir cevap yazın