Yağmur Proje’ye European Property Awards’tan Ödül

Yağmur Proje, Q Plus ile uluslararası çapta düzenlenen International Property Awards yarışmasının Avrupa ayağı olan European Property Awards’ta Leisure Interior For Turkey kategorisinde birinci ödülü kazandı.

Mimar Mahmut Emre Yağmur ve Mimar Teoman Aytolan liderliğindeki Yağmur Proje tarafından İstanbul’da faaliyet gösteren Saatpark için tasarlanan Q Plus, İstanbul’da bulunan Yenibosna Airport AVM içinde 480 m2 alana yayılan, konseptiyle ön plana çıkan bir cafe restoran projesi.

Konumu dolayısıyla ticari alanların, konutların ve eğitim alanlarının kesintisiz 24 saat işlek olduğu bir alanda bulunmasına rağmen, karmaşıklaşan kullanıcı profilinin bu yoğunluğuna çözüm bulmak için sakin bir durak olarak tasarlanmış.

Projeye başlamadan önce müşterinin isteklerini göz önünde tutan Yağmur Proje, Q Plus’ı canlı bir sokak etkisinin var olduğu, endüstriyel materyallerin klasik elementlerle buluştuğu, hem operasyonel kısmın fonksiyonalitesinin hem de gelen müşterinin konforunun olabildiğince verimli olmasının amaçlandığı bir tasarım olarak işlemiş.

26 Ekim’de Londra Lancaster Hotel’de ödüller sahiplerini bulacak.

Etiketler

Bir cevap yazın