World Architecture Festival Awards’a Başvuru Süresi 30 Haziran’da Tamamlanıyor

Dünyanın en büyük ve küresel mimarlık yarışması programı olan ve 2-4 Kasım 2011 tarihinde Barselona'da gerçekleşecek World Architecture Festival Awards'a (WAF Ödülleri) Türkiye'den katılım başvurusu yağıyor.

Katılımcılar arasında Ankara’da Suyabatmaz Demirel Mimarlık tarafından tasarlanan METU Öğrenci Merkezi ve İstanbul’da Emre Arolat Architects-EEA tarafından tasarlanan Ulus Savoy Konutları yer alıyor.

Mimarlar 30 Haziran 2011 tarihine kadar katılım başvurusu yapabilir ve her yıl düzenlenen yarışmada yer alma hakkı kazanabilir. WAF ödüllerine katılan her proje festival galerisinde yer alıyor.

2011 ödülleri katılımı üç ana başlıkta gerçekleşiyor: Tamamlanmış Binalar, Yapı Tasarımı ve Gelecek Projeleri. Her WAF 2011 ödülleri bölümünde en fazla 15 kategori bulunacak. Tamamlanmış Binalar başlığında Eğitim, Kültür ve Ofis gibi çeşitli proje kategorileri bulunuyor. Yapı Tasarımı başlığında cam, ahşap ve taş gibi çeşitli malzeme kullanımları yer alacak. Gelecek Projeleri’nde ise imar planları, ticari ve peyzaj gibi çeşitli planlar yer alacak.

1 Ocak 2010 ve 1 Haziran 2011 tarihleri arasında tamamlanan projeler Tamamlanmış Binalar ve Yapı Tasarımı bölümlerine katılmaya hak kazanabilir. Gelecek Projeleri bölümüne katılacak projeler ise Ocak 2010 tarihinden sonra başlamış olmalı.

Etiketler

2 yorum

Bir cevap yazın