W Istanbul Genç Tasarımcılar Yarışması Finalistleri Belli Oldu

W İstanbul'un, İstanbul Design Week kapsamında gençleri desteklemek üzere düzenlediği "W Istanbul Genç Tasarımcılar Yarışması"nın finalistleri belli oldu.

W markasını ve yenilenen W Lounge’ı yansıtan bir “Kutlama Bardağı” tasarlamak üzere, güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım fakültelerinde okuyan veya yeni mezun 200’ün üzerinde genç başvurdu.

Yarışmaya katılan projeler, W Istanbul Genel Müdürü Christian Hoehn, Mimar ve Tasarımcı Mahmut Anlar, Endüstriyel Tasarımcı ve Oya Design’ın kurucusu Dr. Oya Akman, Kale Stratejik Tasarım Koordinatörü Sertaç Ersayın ve Istanbul Design Week Koordinatörü Arhan Kayar’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Gökhan İldiri ‘Rewolution’

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı 4. Sınıf öğrencisi Burak Kocak ‘GULF’ adlı tasarımıyla birinciliğe hak kazanırken, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı mezunu Gökhan İldiri ‘Rewolution’ adlı tasarımıyla ikinciliğe, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık mezunu Bengi Kırıcı ise ‘W Glass’ adlı tasarımıyla üçüncülüğe layık görüldü.


Bengi Kırıcı ise ‘W Glass’

“W Istanbul Genç Tasarımcılar Yarışması”nda seçilen üç finalist IDW 2015’te eserlerini sunma imkânına sahip olacak ve birinciliği kazanan tasarım yeni W Lounge’ta kullanılmak üzere üretilecek.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşılabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın