‘Urla’da cilalı peşkeş’

Devlet Hava Meydanları İşletmesine (DHMİ) ait Urla Kampı’nın, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Ensar Vakfına devredildiği ve devredilmeden önce de 5 milyon TL harcanarak tadilattan geçirildiği ortaya çıktı.

Duruma tepki gösteren Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) kampın çalışanların kullanımına kapatılmaması gerektiğini ifade etti.

BTS Genel Başkanı Nazım Karakurt, “Çalışanların eğitim ve dinlenmesine yönelik hizmet veren bir kampın evvela 5 milyon TL harcanarak tadilattan geçirilmesi ve yenilendikten sonra da Ensar Vakfına devredilmesi siyasi iktidarın haksız kazanç sağlama niyetinin bir göstergesidir” dedi.

DHMİ’nin geçen yıl toplam 2.3 milyar TL gayrisafi gelir elde ettiğini ifade eden Karakurt, kuruluşun dönem gelirinin 2012’ye göre yüzde 19 artışla, 2.1 milyar TL’den 2.5 milyar TL’ye yükseldiğine dikkat çekti. Karakurt, her yıl DHMİ’nin ne kadar kâr ettiğinden dem vuran kurum yöneticilerinin, personel için dinlenebilecekleri bir kampı bile fazla gördüklerini dile getirdi. Peşkeş çekilen Urla Kampı’nın kamu çalışanlarından alınan vergilerle yapıldığını belirten Karakurt, “Diğer kamplar gibi bu kamp da kamuda hizmet veren ve hatta ciddi gelir getiren DHMİ’nin çalışanlarının istifade etmesi gereken bir kamp olarak kalmalıdır” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın