Ünlü Mimar Tasarladı, Daireler Denizi Gördü

Dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind tarafından tasarlanan ve Metsan tarafından hayata geçirilen Kartal'da E-5 üzerindeki Metsan Nexus projesinde inşaat hızla ilerliyor.

Metsan İnşaat’m 1 Kasım’da lansmamm yaptığı projede binaların alt tarafındaki otopark ve ticari birimlere ait katlar ile birlikte toplamda 16. kata ulaşıldı. Projenin deniz görmeye başladığını ifade eden Metsan İcra Kurulu Üyesi Cemalettin Satoğlu, kaba inşaatta takvimin önünde olduklarını söyledi. Nexusü 2015 yılının aralık ayında bitireceklerini ifade eden Satoğlu, satışlarda da bir sıkıntı yaşamadıklarını söyledi. Yüzde 40’ı satıldı Cemalettin Satoğlu, projede ilk metrekare fiyatlarının ortalamada 3 bin lira olduğunu vurgulayarak, “Mevcut fiyatlarımız ortalama 3.750 lira oldu. Lansmandan bu yana proje yüzde 25 prim yaptı diyebiliriz. Şu ana kadar da projenin yüzde 40’ı satıldı” dedi.

Projenin tamamlanana kadar bölgenin gelişimini sürdüreceğini dile getiren Satoğlu, “2015 yılma kadar şehrin en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kartal’da metrekare fiyatlarında ciddi artışlar olacak” diye konuştu. Cemalettin Satoğlu, Kadıköy_Kartal metrosunun Sabiha Gökçen Havaalanı’na kadar uzatılması kapsamında metro hattına eklenecek Yakacık istasyonunun projenin hemen önünde geçeceğini anlatarak, “Bu sayede inşaat bittiğinde proje daha da prim yapmış olacak. Ayrıca projenin ikinci etabında planlanan 5 yıldızlı otel ve ofis, satışta olan konut projesinin değerini daha da artıracak” dedi.Cemalettin Satoğlu, projenin en önemli özelliklerinden birinin büyük metrekareli daireler olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Nexus’ta en küçük 1+1 daireler 83 metrekare büyüklüğünde. 137 metrekarelik 1+1’ler bile var. Büyük daireleri kullanışlı olsun diye tasarladık. Kendimizin oturabileceği evler yaptık. Modüler sistem sayesinde daireler birleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra teras ve balkonlara önem verdik. İhtiyaca göre planlar yaptık. Bu arada projenin 5. katında örnek daireler yapıyoruz. Bunları da 1-2 ay içinde bitireceğiz.”

Çin’e daire sattı

Cemalettin Satoğlu, projenin yerli yatırımcıların yanı sıra yabancılardan da ilgi gördüğünü belirterek, Çin, Hollanda ve ABD gibi ülkelere satış yaptıklarını söyledi. Satoğlu, yeni dönemde yabancılara yönelik çalışmalarını artıracaklarını anlatarak, bu kapsamda Avrupa ve Körfez ülkelerindeki fuarlarda boy göstereceklerini ifade etti. 36 katlı iki gökdelen Ünlü mimar Daniel Libeskind ile Metsan tarafından projelendirilen ve 430 konutun bulunduğu Metsan Nexus, deniz ve ada manzaralı 36 katlı iki bina ve ortasında 19 katlı dairesel kuleden oluşacak. Tüm etapları tamamlandığında, konut, rezidans gibi yaşam alanlarından, alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan büyük bir kompleks haline gelecek olan Metsan Nexus’ün 36. katında Adalar manzaralı Rooftop Teras, 19. katta Harmoni Teras, 17. katta yüksek tavanlı Sky Lounge kış bahçesi bulunuyor. Projede cep sineması, kütüphane ve dinlenme alanı, 15. katta bulunan squash kortu, kapalı çocuk oyun alanı, büyükler için hobi odası gibi sosyal alanlar yer alıyor. Çırağan’da kutlama… 55 yıllık geçmişi olan Metsan, 1980 yılında, Türkiye’nin ilk radye temelli brüt beton konut binasını inşa ederken, özellikle kamu adına istanbul ve Ankara’da önemli binalar yaptı. Nexusü ise ilk özel projesi olarak hayata geçiren Metsan, kuruluşunun 55. yılını özel davetlerle kutlayacak. 30 Nisan’da yapılacak etkinliklere projenin mimarı olan Daniel Libeskind de katılacak ve Türkiye’deki mimarlarla istanbul’u ve kentsel dönüşümü ele alacak. Mimarlara yönelik yapılacak etkinliklerin yanı sıra projenin detaylı tanıtımları da gerçekleştirilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın